×

We gebruiken cookies om LingQ beter te maken. Als u de website bezoekt, gaat u akkoord met onze cookiebeleid.


image

Украинский кризис, Домовленість із бойовиками

Домовленість із бойовиками

Домовленість із бойовиками може бути лише в одному: коридор для їхнього виходу до Росії – Тимчук Версія для друку Коментувати (1) Поділитись у соціальній мережі

Інна Кузнецова

07.07.2014

Гості «Вашої Свободи»: Дмитро Тимчук і Юрій Карін, координатори групи «Інформаційний спротив».

Інна Кузнецова: Пане Тимчук, Ви в мережі «Фейсбук» написали, що зі стрілецької зброї обстріляні сили АТО коло Амросіївки та Рубіжного. Втрат серед силовиків немає. Було обстріляно пункт сил АТО в районі прикордонного пункту пропуску «Довжанський». Там був обстріл з мінометів.

Так сталося, що фактично журналісти отримують у Києві інформацію здебільшого від Вас, пане Тимчук.

Додати до плейлиста ЗАВАНТАЖИТИ

Дмитро Тимчук: Я так не сказав би. Був тривалий час, коли наша група давала більшу частину інформації. Зараз, на превелике щастя, створений Інформаційний центр при РНБО, задіяні певні інформаційні механізми. І ця проблема вирішується.

Щоправда, на превеликий жаль, ми бачимо знову ж таки тільки побудову якихось схем з оперативного інформування. На превеликий жаль, у нас не задіяні механізми інформаційного протистояння. Тобто, більш серйозної роботи, яку проводить Росія і проводить дуже успішно.

Проросійські бойовики біля банку в Донецьку, 7 липня 2014 року

– Чому?

Дмитро Тимчук: Елементарні речі. Наприклад, свого часу ми під час зустрічі з високопосадовцями на рівні голови адміністрації президента і в.о. президента все ж таки змогли (я вважаю, що якась частка нашої заслуги) переконати, що потрібно створювати не прес-центри, групу інформаційного супроводження при штабі АТО. Вона повинна бути і за законодавством. Але її де-факто не було. Це спрацювало. Але ж навіть у тому ж указі президента є низка організаційних заходів, причому вказано, що потрібно, щоб воно було здійснене впродовж трьох діб, а пройшло вже три місяці, нехай менше, але все рівно не створено.

На державному рівні завжди було нерозуміння інформаційного протистояння. При Міноборони колосальні ресурси. Бачимо, що це на папері, у нас просто слина течеДмитро Тимчук

У нас, я думаю, взагалі на державному рівні завжди було нерозуміння, наскільки важлива робота цих інформаційних механізмів, інформаційного протистояння. У нас при державних структурах є профільні структури, які цим займаються. У нас, ми знаємо, при Міноборони працює така структура. Вона працює з березня. Вона об'єднує колосальні ресурси. Якби нам такі ресурси! Ми коли бачимо, що це на папері, то у нас просто слина тече.

– Ця структура працює з березня. Очевидно, мала б працювати на постійній основі. Чи такої потреби не було раніше?

Дмитро Тимчук: Звичайно є. Інформаційні загрози у 21 столітті є фактично для будь-якої держави. Для України вони були завжди з першого дня її існування. Це зрозуміло. Вплив ззовні інформаційний призвів до того, що ми зараз бачимо на Донбасі. Тобто це «війна за уми». І Росія фактично виграла цю війну. Це тільки завдяки, я не знаю, якомусь національному інстинкту самозбереження, що це фактично не відбулося. Ми фактично були за крок від громадянської війни. Цей крок ми не зробили. І слава Богу!

Але держава дуже мало зробила для того, щоб цієї ситуації взагалі не виникло. Тобто, на майбутнє це дуже великий урок. І в мене, на превеликий жаль, є великі сумніви, що цей урок буде повністю засвоєний.

– Як зробити так, щоб цей урок було засвоєно?

На Донбасі ще й досі живуть «совком»Юрій Карін

Юрій Карін: Те, що відбувалося у нас на Донбасі, то це в першу чергу заслуга не тільки Російської Федерації, але й нашої «п'ятої колони», яка колись була правлячою партією. На Донбасі гуманітарна катастрофа настала у 1991-1992 роках, коли за безцінь приватизовувався той промисловий потенціал, що залишився з СРСР. Люди почали втрачати робочі місця, люди почали втрачати надію на краще майбутнє. Вони ще й досі живуть «совком». Що відбувалося впродовж останніх 10 років.

Замість того, щоб модернізувати ці підприємства, створювати робочі місця нові, підвищувати зарплату, людей годували інформаційною локшиною, що «западенці», «східняки», навіщо нам той Захід, нам треба йти в «Таможений союз». Чому в «Таможений союз»? Тому що не тратити мільярди на модернізацію власних виробництв, ті, що є на Донбасі. Якби їх модернізували, щоб був вихід на європейські ринки, тоді пропаганда не мала б такого впливу.

– А результатом стало те, що країна завжди думала, що «Донбас годує Україну». Хоча насправді так не було. Так?

Юрій Карін: Так не було.

Дмитро Тимчук: Якщо вимальовувати картину взагалі, то ми бачимо успішні дії. По-перше, було дуже багато недоліків у самому факті перемир'я десятиденного, тобто не було виконано, на превеликий жаль, низку умов, за яких все це перемир'я мало б сенс. Я маю на увазі у військовому плані. Але все ж таки ми виграли у військкому плані, що за цей час ми все ж таки змогли перегрупувати сили, вирішити деякі проблеми із забезпеченням, провести певну ротацію і посилення наших підрозділів. Які успішні дії, які ми зараз бачимо, то це (треба віддати належне) теж наслідок тих заходів, які були під час перемир'я. – Але дехто каже, що, навпаки, дали відпочити бойовикам.

Дмитро Тимчук: Я ж кажу, що є і плюси, і є мінуси. Зараз ми всі бачимо мінуси. Мінуси в тому, що кордон все ж таки не перекритий. Тобто за цей час найманці, зброя надходили на територію України на посилення терористів. Вони мали повну можливість вивчити місця дислокації. Ми ж фактично не передислоковували за 10 діб тут ніякі підрозділи. Виявити слабкі місця, наростити свої угрупування сил, де потрібно, і, власне, відпочити.

Найманці за час перемир'я пройшли бойове злагодженняДмитро Тимчук І ще що дуже важливо, що найманці, які прибували з Росії, не проходили ніякого бойового злагодження. Якщо навіть набрати професіоналів, наприклад, укомплектувати танкову роту, хай вони будуть фахівці найвищого ґатунку, але відразу їх кинути у бій, коли у них немає відпрацьованого бойового злагодження, у них не буде невелика ефективність. А фактично за час перемир'я вони пройшли це бойове злагодження. Але все ж таки по результат ах треба дивитися. Це мінуси очевидні. Їх нікуди не діти.

Але плюси складаються з того, що наші теж зі свого боку не гаяли часу. І ті успіхи, які ми зараз бачимо, все ж таки бачимо, що плюси все ж таки переважають. І це дуже добре.

– У вихідні дні всі багато говорили про те, що визволено Слов'янськ і Краматорськ. Це дуже приємно.

З іншого боку, бойовики пішли на Донецьк. Вони рухалися кілометрів сто, а їх ніхто не чіпав. Це замисел чи це домовленість? Люди у мережі «Фейсбук» дуже багато пишуть про те, що це була якась угода між українськими військовими і бойовиками.

Дмитро Тимчук: Коли тільки сили терористів виходили зі Слов'янська, то удари по них все ж таки наносилися. Те, що він не був добре скоординований, не відпрацьована була взаємодія, не реалізована повністю розвідувальна інформація, то це, напевне, запитання до керівництва АТО. Але все ж таки якась частина терористів була знищена.

З Краматорська велика частка терористів пересувалася цивільним автотранспортомДмитро Тимчук

Чому вже потім з Краматорська на Донецьк вони відправилися? Перше пояснення полягало у тому, що велика частка терористів пересувалася цивільним автотранспортом. Тобто, у нас не військовий час. Якби був повністю цей район блокований, то, звичайно, будь-яка одиниця техніки, неважливо – легковик цивільний або бронетехніка, тільки пересувається дорогою і не ідентифікована, то вважається ворогом – йде робота на знищення. Коли їде потік легковиків, то виявити, де в них терористи сидять, а де просто мирні жителі, вкрай складно.

Можна було ідентифікувати, що належить терористам. Не знищилиДмитро Тимчук

Але справді пересувалася і техніка, яку можна було ідентифікувати як та, що належить терористам. Чому її не знищили? У мене зараз немає відповіді на це питання. На превеликий жаль.

– У Вас так само?

Була підтверджена інформація, в колоні перебували заручникиЮрій Карін

Юрій Карін: Так само. У нас була підтверджена інформація, що в колоні все ж таки перебували заручники, якими прикривалися терористи.

– Але ж тепер набагато складніше буде з Донецька їх «викурювати».

Дмитро Тимчук: Це так. Це буде дуже важка операція. Відразу проводиться аналогія, тобто невеличкий Слов'янськ, який ми кілька місяців там блокадою, обстрілювали і брали виморюванням. Зрештою, перемогли. Але все рівно, скільки часу минуло. Донецьк або Луганськ порівнювати неможливо по географії.

– І тепер їх завезли у Донецьк. І що тепер?

Дмитро Тимчук: Я думаю, що тут, по-перше, треба враховувати морально-психологічний рівень терористів, які тільки окуповувалися у Слов'янську, які повиганяли міліцію, зайняли СБУ і таке інше, проти яких активних дій не могли проводили, то це одне, а друге, то зараз бойовий їхній дух, коли вони втекли до Донецька і невідомо, чи їм вдасться втекти у Росію, чи є взагалі шляхи відступу. Все ж таки варто враховувати, що Донецьк – це буде не Слов'янськ. – Я з Вами спробую посперечатися за допомогою журналістів першого каналу російського телебачення «ОРТ». Невеликий фрагмент з учорашнього сюжету.

Дмитро Тимчук: За допомогою методів і засобів російського телебачення можна довести будь-що. Причому навіть такі речі, які зараз здаються очевидними, довести протилежне. Ми ж бачимо це.

Цікаво, що стосовно Слов'янська вони мінімум два місяці кричали, що це наша «Брестська фортеця», ми її не здамо. А тут, власне, перегрупування сил – це у них плановий відступ. Якщо вони здійснюють зараз плановий відступ десь до Уралу, то я думаю, що нехай про це розмовляють, що це заплановано. Ми не будемо заперечувати.

– Кажуть, що у Донецьку якщо міліція на місці, то все нічого, а як тільки міліція зникає, то, значить, чогось чекай. Нібито вчора міліцію перевели в Маріуполь. Це за даними місцевих мешканців. Чого чекати у такому випадку?

Дмитро Тимчук: Я думаю, що тут запитання до керівництва МВС. З одного боку, можна погодитися з тим, що не можна на всіх стовідсотково місцевих правоохоронців зараз повішати клеймо, що вони зрадники і працюють з терористами. Тому що є патріоти і серед правоохоронців Донбасу. Це поза сумнівів.

Звільнили Слов'янськ – починають розбиратися, де зрадники, де не зрадники. Немає індикатора, цього хлопця можна залишати, цього саджатиДмитро Тимчук

Але я думаю, що все ж таки варто враховувати, що ми зараз не маємо механізмів. От зараз звільнили той же самий Слов'янськ – починають розбиратися, де зрадники, а де не зрадники. Немає механізмів, якогось індикатора, який показував би, що цього хлопця можна залишати, щоб він виконував завдання, а цього треба саджати. Тобто треба розслідувати кожний випадок.

Повинні всі поголовно бути відсторонені на час службового розслідування. Не можемо ризикувати, щоб залишати у їхніх руках стабільність і контроль над ситуацією в населених пунктах, які звільнилиДмитро Тимчук

Але зараз немає можливості проводити таку роботу у стислі терміни. Все ж таки МВС дуже правильно робить, що каже про те, що збирає зараз правоохоронців з інших регіонів для роботи там. А ці люди, на моє глибоке переконання, повинні всі поголовно бути відсторонені на час службового розслідування. Ми не можемо так ризикувати, щоб зараз залишати у їхніх руках фактично стабільність і контроль над ситуацією в населених пунктах, які щойно звільнили. Це лотерея. І там виграш може бути не на нашу користь.

– Учора у Луганську багато було проблем. І міни підривали, і бої були за аеропорт. Інформація дуже різнилася. У порівнянні з тим, що можна було читати від «Інформаційного спротиву», і від того, що можна було дивитися на російському телебаченні, мирні жителі, які перебувають у Луганську, то я читала, що вони писали стосовно того, як «Гради» від української сторони воюють з мирними мешканцями. Це писали росіяни.

Що насправді там відбувалося?

Бронетехніка, загнана з російської сторони, починає ходити під українськими прапорами, але без українських упізнавальних знаківЮрій Карін

Юрій Карін: Насправді, що ми фіксуємо останні кілька днів, то це те, що бронетехніка, яка загнана з російської сторони, зараз починає ходити під українськими прапорами, але без українських упізнавальних знаків.

Що було вчора? Коли стріляли у сторону аеропорту (Краматорськ у– ред. ), де сидить наш підрозділ, там був український прапор. Він постріляв, розвернувся і почав стріляти по населених пунктах. Те ж саме у Червонопартизанську. Там з БТР розстрілювали. БТР теж був під українським прапором.Вони роблять провокацію. І при цьому всьому присутні російські ЗМІ. Точніше, не ЗМІ, а засоби масової дезінформації.

– Як можна цьому протидіяти? Очевидно, засобами контрпропаганди? Група «Інформаційний спротив»… Я не хочу сказати, що вона є контрпропагандистська група. Просто інформаційна.

Ми – сторона конфлікту, яка є жертвою агресії. Просто повинні показати, на нас напали, ми обороняємося. Контрпропаганда – надання об'єктивної інформації.Дмитро Тимчук Дмитро Тимчук: Ми є контрпропагандистська. І з першої хвилини нашого існування контрпропаганда була серед завдань №1. Але я постійно повторюю, що ми – сторона конфлікту, яка є жертвою агресії. Нам не треба приховувати свої плани. Просто ми повинні показати, що нас атакують, на нас напали, ми обороняємося. Тому в нашому випадку контрпропаганда – це є надання об'єктивної інформації. Все.

Російські ЗМІ мають нульову цінністьДмитро Тимчук

Ми учора, наприклад, теж давали повідомлення про цю бронетехніку під українським прапором, то це теж контрпропаганда. Ви посилаєтеся на російське телебачення, ми ж бачимо, що російські ЗМІ зараз, з точки зору надання інформації, мають нульову цінність. Їх можна передивлятися лише для того, щоб бачити, які маніпуляції взагалі існують в інформаційному просторі.

– Ми маємо дотримуватися хоча б якоїсь мінімальної картинки нібито з різних боків. Але для українських журналістів є проблемою взяти інтерв'ю в «еленерівця». Дмитро Тимчук: Згадаймо досвід тієї війни, яка фактично зачепила кожну українську сім'ю. Велика вітчизняна війна. Я не пам'ятаю, щоб радянські ЗМІ цитували німецькі для того, щоб показати, як працює машина пана Геббельса. Це, як мінімум, було б неправильно. А чому ми тоді повинні орієнтуватися на російські ЗМІ, представників країни, держави, яка є агресором, яка на нас напала?

– Ці російські ЗМІ дивляться жителі Донецька і Луганська.

Є повна технічна можливість для відключення російського телебачення на території ДонбасуДмитро Тимчук

Дмитро Тимчук: Для того, щоб вони не дивилися, треба поставити запитання: чому жителі Донбасу дивляться російське телебачення? Технічні можливості є повністю! Ми вивчали це питання дуже ретельно. Є повна технічна можливість для відімкнення російського телебачення на території Донбасу.

Нам розповідають, контраргумент, якщо відімкнути російське телебачення (одні і ті ж самі телерадіостанції передавальні), тоді не буде українського телебачення. Вибачте мені, так у тому ж то і справа, що на Донбасі більшість населення не дивиться новини українські. Якщо дивиться українські телеканали, то там різноманітні шоу, телесеріали.

Ми повинні просто зважати на плюси й мінуси. Зараз ми бачимо один величезний мінус. Це те, що російська пропаганда впливає на наших громадян. І у нас є можливість це нейтралізувати. І чому це не робиться? Я не знаю.

– Маємо запитання радіослухача.

Слухач: Пане Дмитре, скажіть мені, будь ласка, як ви могли випустити бойовики з важкою технікою з Краматорська і зі Слов'янська? Оце ваша помилка! І за це ви повинні і хто там нести кримінальну відповідальність!

Дмитро Тимчук: Згоден! З одним уточненням. Ми до силових структур не маємо стосунку. Ми як громадська ініціатива, яка певний час виконувала функції держави, коли та якихось обставин цього не робила.

Якщо ми будемо нести кримінальну відповідальність за те, що не робить держава, то це, мені здається, буде неправильно.

– Анатолій Гриценко сьогодні говорив про те, що він отримує тривожні дзвінки й повідомлення від військових і знайомих. Пише, що з терористами, можливо, таємно домовилися. «Діляться відчуттями якихось прихованих домовленостей або українського військового командування з лідерами терористів, або української влади з російською».

Схоже на те, про що говорить слухач.

Дмитро Тимчук: Мається на увазі те, що їм дали можливість піти зі Слов'янська і з Краматорська? – Так.

Дмитро Тимчук: Я не бачу сенсу у таких домовленостях. Військові так само чудово розуміють, що якщо зараз той самий Донецьк буде під зав'язку набитий терористами, то їх там нейтралізувати, знешкодити буде набагато важче, ніж робити це по дорозі зі Слов'янська у Донецьк. Домовленість мала б сенс тільки в єдиному випадку: надати коридор до кордону і сказати «Добро пожаловать в Росію!» і «Прощайтє!»Дмитро Тимчук

Ця домовленість мала б сенс тільки в єдиному випадку: якщо їм надати коридор до кордону і сказати «Добро пожаловать в Росію!» і «Прощайтє!».

– Кажуть, що у певний момент (це передає Борислав Береза, керівник інформаційного центру партії «Правий сектор») з високопоставленим українським чиновником зв'язався російський диверсант Безлер (Бєс), якому підпорядковуються сили терористів під Карлівкою. Він висунув ультиматум, якщо наступ не припиниться, то він почне розстрілювати щохвилини по чотири заручники. А в нього у заручниках велика кількість громадян і представники місії ОБСЄ.

Дмитро Тимчук: Я бачив це повідомлення. У нас, на жаль, такої інформації немає. І офіційні структури теж цього не підтверджують. Тому мені важко коментувати те, що приписують Безлеру.

– У п'ятницю в другій половині дня у Луганську обласну телерадіокомпанії бойовики якраз і зайняли. Мені довелося розмовляти з людиною, яка була при цьому, як співробітників цієї телерадіокомпанії люди з автоматами виводили з телерадіокомпанії. Вони сказали, що тепер буде інше мовлення, ваш канал працювати не буде. Це державний канал Луганської обласної телерадіокомпанії.

Після цього я телефонувала керівнику луганської ОДТРК, він сказав, що немає часу на розмови з Радіо Свобода. От вам і техніка.

Чимало посадовців різної ланки співпрацюють з терористамиДмитро Тимчук

Дмитро Тимчук: Ситуація наступна. Ми бачили, що чимало посадовців різної ланки співпрацюють з терористами.

Що стосується саме продовження телерадіомовлення на цих територіях, то багато технічних робітників, які обслуговують ці засоби, теж змушені підкорятися терористам. Ми не можемо їх засуджувати. Це коли під дулом автомата – не кожен з себе там буде корчити героя. Тим більше, незрозуміло навіщо, тому що, за нашими даними, чимало фахівців були з Росії закинуті. Ну, розстріляли б наших технічних.

Справа в тому, що сама по собі ні луганська обласна телерадіокомпанія, ні донецька – їхня робота не має ніякого сенсу, якщо не працює технічна мережа, ці телерадіопередачі станції. Їх є можливість відімкнути, не підставляючи людей там, скажімо так.

Домовленість із бойовиками Agreement with militants

Домовленість із бойовиками може бути лише в одному: коридор для їхнього виходу до Росії – Тимчук Версія для друку Коментувати (1) Поділитись у соціальній мережі

Інна Кузнецова

07.07.2014

Гості «Вашої Свободи»: Дмитро Тимчук і Юрій Карін, координатори групи «Інформаційний спротив».

Інна Кузнецова: Пане Тимчук, Ви в мережі «Фейсбук» написали, що зі стрілецької зброї обстріляні сили АТО коло Амросіївки та Рубіжного. Inna Kuznetsova: Mr. Tymchuk, you wrote on Facebook that anti-terrorist operation forces near Amrosiyivka and Rubizhny were fired at from small arms. Втрат серед силовиків немає. There are no losses among security officers. Було обстріляно пункт сил АТО в районі прикордонного пункту пропуску «Довжанський». An anti-terrorist operation point near the Dovzhansky border checkpoint was fired upon. Там був обстріл з мінометів. There was mortar fire.

Так сталося, що фактично журналісти отримують у Києві інформацію здебільшого від Вас, пане Тимчук. It so happened that in fact journalists in Kyiv receive information mostly from you, Mr. Tymchuk.

Додати до плейлиста ЗАВАНТАЖИТИ Add to playlist DOWNLOAD

Дмитро Тимчук:  Я так не сказав би. Dmitry Timchuk: I would not say so. Був тривалий час, коли наша група давала більшу частину інформації. There was a long time when our group gave most of the information. Зараз, на превелике щастя, створений Інформаційний центр при РНБО, задіяні певні інформаційні механізми. Now, fortunately, the Information Center at the National Security and Defense Council has been created, certain information mechanisms are involved. І ця проблема вирішується. And this problem is solved.

Щоправда, на превеликий жаль, ми бачимо знову ж таки тільки побудову якихось схем з оперативного інформування. However, unfortunately, we see again only the construction of some schemes for operational information. На превеликий жаль, у нас не задіяні механізми інформаційного протистояння. Unfortunately, we do not have mechanisms for information confrontation. Тобто, більш серйозної роботи, яку проводить Росія і проводить дуже успішно. That is, more serious work, which is carried out by Russia and is carried out very successfully.

Проросійські бойовики біля банку в Донецьку, 7 липня 2014 року Pro-Russian militants near a bank in Donetsk, capital of Ukraine, July 7, 2014

– Чому? "Why?"

Дмитро Тимчук:  Елементарні речі. Dmytro Tymchuk: Elementary things. Наприклад, свого часу ми під час зустрічі з високопосадовцями на рівні голови адміністрації президента і в.о. For example, at one time, during a meeting with high-ranking officials at the level of the head of the presidential administration and the acting президента все ж таки змогли (я вважаю, що якась частка нашої заслуги) переконати, що потрібно створювати не прес-центри, групу інформаційного супроводження при штабі АТО. The president was still able (I believe that some part of our merit) to convince that it is necessary to create not press centers, a group of information support at the anti-terrorist operation headquarters. Вона повинна бути і за законодавством. It must be in accordance with the law. Але її де-факто не було. But it was not de facto. Це спрацювало. It worked. Але ж навіть у тому ж указі президента є низка організаційних заходів, причому вказано, що потрібно, щоб воно було здійснене впродовж трьох діб, а пройшло вже три місяці, нехай менше, але все рівно не створено. But even in the same presidential decree there are a number of organizational measures, and it is stated that it needs to be carried out within three days, and three months have passed, albeit less, but still not created.

На державному рівні завжди було нерозуміння інформаційного протистояння. При Міноборони колосальні ресурси. Бачимо, що це на папері, у нас просто слина течеДмитро Тимчук We see that it is on paper, we just have saliva flowing Dmitry Timchuk

У нас, я думаю, взагалі на державному рівні завжди було нерозуміння, наскільки важлива робота цих інформаційних механізмів, інформаційного протистояння. I think we have always misunderstood at the state level how important the work of these information mechanisms and information confrontation is. У нас при  державних структурах є профільні структури, які цим займаються. At state structures we have profile structures which are engaged in it. У нас, ми знаємо, при Міноборони працює така структура. We know that such a structure works under the Ministry of Defense. Вона працює з березня. She has been working since March. Вона об'єднує колосальні ресурси. It combines enormous resources. Якби нам такі ресурси! If we had such resources! Ми коли бачимо, що це  на папері, то у нас просто слина тече. When we see that it is on paper, we just have saliva flowing.

– Ця структура працює з березня. - This structure has been working since March. Очевидно, мала б працювати на постійній основі. Obviously, it should work on a permanent basis. Чи такої потреби не було раніше? Was there no such need before?

Дмитро Тимчук:  Звичайно є. Інформаційні загрози у 21 столітті є фактично для будь-якої держави. Dmytro Tymchuk: Of course there is. Information threats in the 21st century exist for virtually any state. Для України вони були завжди з першого дня її існування. For Ukraine, they have always been from the first day of its existence. Це зрозуміло. It is clear. Вплив ззовні інформаційний призвів до того, що ми зараз бачимо на Донбасі. External influence of information has led to what we now see in the Donbass. Тобто це «війна за уми». І Росія фактично виграла цю війну. Це тільки завдяки, я не знаю, якомусь національному інстинкту самозбереження, що це фактично не відбулося. It's only because, I don't know, some national instinct of self-preservation that it didn't actually happen. Ми фактично були за крок від громадянської війни. We were actually one step away from the civil war. Цей крок ми не зробили. We did not take this step. І слава Богу! And thank God!

Але держава дуже мало зробила для того, щоб цієї ситуації взагалі не виникло. But the state has done very little to prevent this situation from arising at all. Тобто, на майбутнє це дуже великий урок. І в мене, на превеликий жаль, є великі сумніви, що цей урок буде повністю засвоєний. And I, unfortunately, have great doubts that this lesson will be fully learned.

– Як зробити так, щоб цей урок було засвоєно? - How to make this lesson learned?

На Донбасі ще й досі живуть «совком»Юрій Карін Yuriy Karin still lives in Donbass

Юрій Карін:  Те, що відбувалося у нас на Донбасі, то це в першу чергу заслуга не тільки Російської Федерації, але й нашої «п'ятої колони», яка колись була правлячою партією. На Донбасі гуманітарна катастрофа настала у 1991-1992 роках, коли за безцінь приватизовувався той промисловий потенціал, що залишився з СРСР. The humanitarian catastrophe in Donbass occurred in 1991-1992, when the industrial potential left over from the USSR was privatized for nothing. Люди почали втрачати робочі місця, люди почали втрачати надію на краще майбутнє. People began to lose their jobs, people began to lose hope for a better future. Вони ще й досі живуть «совком». They still live "scoop". Що відбувалося впродовж останніх 10 років. What has happened over the last 10 years.

Замість того, щоб модернізувати ці підприємства, створювати робочі  місця нові, підвищувати зарплату, людей годували інформаційною локшиною, що «западенці», «східняки», навіщо нам той Захід, нам треба йти в «Таможений союз». Instead of modernizing these enterprises, creating new jobs, and raising wages, people were fed information noodles that "Westerners" and "Easterners" don't need the West, we need to go to the Customs Union. Чому в «Таможений союз»? Why in the "Customs Union"? Тому що не тратити мільярди на модернізацію власних виробництв, ті, що є на Донбасі. Because not to spend billions on modernization of own productions, those which are in Donbass. Якби їх модернізували, щоб був вихід на європейські ринки, тоді пропаганда не мала б такого впливу. If they were modernized to enter European markets, then propaganda would not have such an impact.

– А результатом стало те, що країна завжди думала, що «Донбас годує Україну». - And the result was that the country always thought that "Donbass feeds Ukraine". Хоча насправді так не було. Although in reality it was not. Так? So?

Юрій Карін:   Так не було. Yuri Karin: It was not like that.

Дмитро Тимчук:  Якщо вимальовувати картину взагалі, то ми бачимо успішні дії. Dmytro Tymchuk: If we paint a picture in general, we see successful actions. По-перше, було дуже багато недоліків у самому факті перемир'я десятиденного, тобто не було виконано, на превеликий жаль, низку умов, за яких все це перемир'я мало б сенс. First, there were many shortcomings in the very fact of the ten-day armistice, ie, unfortunately, a number of conditions under which all this armistice would make sense were not fulfilled. Я маю на увазі у військовому плані. I mean in military terms. Але все ж таки ми виграли у військкому плані, що за цей час ми все ж таки змогли перегрупувати сили, вирішити деякі проблеми із забезпеченням, провести певну ротацію і  посилення наших підрозділів. But we still won in the military plan, that during this time we were still able to regroup forces, solve some problems with the supply, to carry out a certain rotation and strengthening of our units. Які успішні дії, які ми зараз бачимо, то це (треба віддати належне) теж наслідок тих заходів, які були під час перемир'я. What successful actions we see now is (we must pay tribute) also a consequence of the measures that were taken during the armistice. – Але дехто каже, що, навпаки, дали відпочити бойовикам. - But some say that, on the contrary, they gave the militants a rest.

Дмитро Тимчук:  Я ж кажу, що є і плюси, і є мінуси. Dmytro Tymchuk: I say that there are pros and cons. Зараз ми всі бачимо мінуси. Now we all see the downsides. Мінуси в тому, що кордон все ж таки не перекритий. The disadvantages are that the border is still not blocked. Тобто за цей час найманці, зброя надходили на територію України на посилення терористів. That is, during this time, mercenaries and weapons came to the territory of Ukraine to strengthen terrorists. Вони мали повну можливість вивчити місця дислокації. They had the full opportunity to study the locations. Ми ж фактично не передислоковували за 10 діб тут ніякі підрозділи. In fact, we did not redeploy any units here in 10 days. Виявити слабкі місця, наростити свої угрупування сил, де потрібно, і, власне, відпочити. Identify weaknesses, increase their power groups where needed, and, in fact, relax.

Найманці за час перемир'я пройшли бойове злагодженняДмитро Тимчук Mercenaries during the armistice underwent combat coordinationDmitry Tymchuk І ще що дуже важливо, що найманці, які прибували з Росії, не проходили ніякого бойового злагодження. And what is very important is that the mercenaries who came from Russia did not go through any combat coordination. Якщо навіть набрати професіоналів, наприклад, укомплектувати танкову роту, хай вони будуть фахівці найвищого ґатунку, але відразу їх кинути у бій, коли у них немає відпрацьованого бойового злагодження, у них не буде невелика ефективність. Even if you recruit professionals, for example, to staff a tank company, let them be specialists of the highest grade, but immediately throw them into battle when they do not have a well-established combat coordination, they will not have little efficiency. А фактично за час перемир'я вони пройшли це бойове злагодження. In fact, during the armistice, they passed this military agreement. Але все ж таки по результат ах треба дивитися. But still you have to look at the result. Це мінуси очевидні. These disadvantages are obvious. Їх нікуди не діти. They are nowhere to be found.

Але плюси складаються з того, що наші теж зі свого боку не гаяли часу. But the pros consist of the fact that ours, too, in turn did not waste time. І ті успіхи, які ми зараз бачимо, все ж таки бачимо, що плюси все ж таки переважають. And the successes we see now, we still see that the pros still outweigh. І це дуже добре. And it's very good.

– У вихідні дні всі багато говорили про те, що визволено Слов'янськ і Краматорськ. - Over the weekend, everyone talked a lot about the liberation of Slavyansk and Kramatorsk. Це дуже приємно. It's very nice.

З іншого боку, бойовики пішли на Донецьк. On the other hand, the militants went to Donetsk. Вони рухалися кілометрів сто, а їх ніхто не чіпав. They moved a hundred kilometers, and no one touched them. Це замисел чи це домовленість? Is it a plan or an agreement? Люди у мережі «Фейсбук» дуже багато пишуть про те, що це була якась угода між українськими військовими і бойовиками. People on Facebook write a lot about the fact that it was some kind of agreement between the Ukrainian military and militants.

Дмитро Тимчук:  Коли тільки сили терористів виходили зі Слов'янська, то удари по них все ж таки наносилися. Dmytro Tymchuk: As soon as terrorist forces left Slovyansk, they were still attacked. Те, що він не був добре скоординований, не відпрацьована була взаємодія, не реалізована повністю розвідувальна інформація, то це, напевне, запитання до керівництва АТО. The fact that it was not well coordinated, the interaction was not worked out, the intelligence information was not fully implemented, this is probably a question to the ATO leadership. Але все ж таки якась частина терористів була знищена. But still some of the terrorists were killed.

З Краматорська велика частка терористів пересувалася цивільним автотранспортомДмитро Тимчук From Kramatorsk the big share of terrorists moved by civilian transportDmitry Tymchuk

Чому вже потім з Краматорська на Донецьк вони відправилися? Why then did they go from Kramatorsk to Donetsk? Перше пояснення полягало у тому, що велика частка терористів пересувалася цивільним автотранспортом. The first explanation was that a large proportion of terrorists were traveling in civilian vehicles. Тобто, у нас не військовий час. That is, we do not have wartime. Якби був повністю цей район блокований, то, звичайно, будь-яка одиниця техніки, неважливо – легковик цивільний або бронетехніка, тільки пересувається дорогою і не ідентифікована, то вважається ворогом – йде робота на знищення. If this area was completely blocked, then, of course, any unit of equipment, no matter - a civilian car or armored vehicles, only moving on the road and not identified, it is considered the enemy - is working to destroy. Коли їде потік легковиків, то виявити, де в них терористи сидять, а де просто мирні жителі, вкрай складно. When there is a flow of cars, it is extremely difficult to find out where the terrorists are sitting and where the civilians are.

Можна було ідентифікувати, що належить терористам. It was possible to identify what belonged to the terrorists. Не знищилиДмитро Тимчук Did not destroy Dmitry Timchuk

Але справді пересувалася і техніка, яку можна було ідентифікувати як та, що належить терористам. But the equipment, which could be identified as belonging to terrorists, was also really moving. Чому її не знищили? Why wasn't it destroyed? У мене зараз немає відповіді на це питання. I do not have an answer to this question now. На превеликий жаль. Unfortunately.

– У Вас так само? "Do you have the same?"

Була підтверджена інформація, в колоні перебували заручникиЮрій Карін The information was confirmed, in a column there were hostagesYury Karin

Юрій Карін:  Так само. Yuri Karin: The same. У нас була підтверджена інформація, що в колоні все ж таки перебували заручники, якими прикривалися терористи. We have confirmed information that there were hostages in the column, which were used by terrorists.

– Але ж тепер набагато складніше буде з Донецька їх «викурювати». - But now it will be much more difficult to "smoke" them from Donetsk.

Дмитро Тимчук:  Це так. Це буде дуже важка операція. It will be a very difficult operation. Відразу проводиться аналогія, тобто невеличкий Слов'янськ,  який ми кілька місяців там блокадою, обстрілювали і брали виморюванням. At once the analogy is made, that is small Slavyansk which we for several months there blockade, fired and took by extinction. Зрештою, перемогли. In the end, they won. Але все рівно, скільки часу минуло. But it doesn't matter how much time has passed. Донецьк або Луганськ порівнювати неможливо по географії. Donetsk or Luhansk cannot be compared in geography.

– І тепер їх завезли у Донецьк. - And now they were brought to Donetsk. І що тепер? Now what?

Дмитро Тимчук:  Я думаю, що тут, по-перше, треба враховувати морально-психологічний рівень терористів, які тільки окуповувалися у Слов'янську, які повиганяли міліцію, зайняли СБУ і таке інше, проти яких активних дій не могли проводили, то це одне, а друге, то зараз бойовий їхній дух, коли вони втекли до Донецька і невідомо, чи їм вдасться втекти у Росію, чи є взагалі шляхи відступу. Все ж таки варто враховувати, що Донецьк – це буде не Слов'янськ. Still, it should be borne in mind that Donetsk will not be Slavyansk. – Я з Вами спробую посперечатися за допомогою журналістів першого каналу російського телебачення «ОРТ». - I will try to argue with you with the help of journalists of the first channel of the Russian television "ORT". Невеликий фрагмент з учорашнього сюжету. A small fragment from yesterday's story.

Дмитро Тимчук:  За допомогою методів і засобів російського телебачення можна довести будь-що. Dmitry Timchuk: With the help of methods and means of Russian television you can prove anything. Причому навіть такі речі, які зараз здаються очевидними, довести протилежне. And even such things that now seem obvious, prove otherwise. Ми ж бачимо це. We see it.

Цікаво, що стосовно Слов'янська вони мінімум два місяці кричали, що це наша «Брестська фортеця», ми її не здамо. It is interesting that for Slovyansk they shouted for at least two months that this is our "Brest Fortress", we will not surrender it. А тут, власне, перегрупування сил – це у них плановий відступ. And here, in fact, the regrouping of forces is a planned retreat. Якщо вони здійснюють зараз плановий відступ десь до Уралу, то я думаю, що нехай про це розмовляють, що це заплановано. If they are now making a planned retreat somewhere in the Urals, then I think they should talk about it, that it is planned. Ми  не будемо заперечувати. We will not object.

– Кажуть, що у Донецьку якщо міліція на місці, то все нічого, а як тільки міліція зникає, то, значить, чогось чекай. - They say that in Donetsk if the militia is in place, everything is nothing, and as soon as the militia disappears, then, wait for something. Нібито вчора міліцію перевели в Маріуполь. The police were allegedly transferred to Mariupol yesterday. Це за даними місцевих мешканців. This is according to local residents. Чого чекати у такому випадку? What to expect in this case?

Дмитро Тимчук:  Я думаю, що тут запитання до керівництва МВС. Dmytro Tymchuk: I think that this is a question for the leadership of the Ministry of Internal Affairs. З одного боку, можна погодитися з тим, що не можна на всіх стовідсотково місцевих правоохоронців зараз повішати клеймо, що вони зрадники і працюють з терористами. Тому що є патріоти і серед правоохоронців Донбасу. Because there are patriots and among militiamen of Donbass. Це поза сумнівів.

Звільнили Слов'янськ – починають розбиратися, де зрадники, де не зрадники. Немає індикатора, цього хлопця можна залишати, цього саджатиДмитро Тимчук There is no indicator, this guy can be kept, this guy can be imprisonedDmytro Tymchuk

Але я думаю, що все ж таки варто враховувати, що ми зараз не маємо механізмів. But I think it's still worth noting that we don't have mechanisms right now. От зараз звільнили той же самий Слов'янськ – починають розбиратися, де зрадники, а де не зрадники. Now the same Slovyansk has been liberated - they are beginning to understand where the traitors are and where the traitors are. Немає механізмів, якогось індикатора, який показував би, що цього хлопця можна залишати, щоб він виконував завдання, а цього треба саджати. There are no mechanisms, no indicator that would show that this guy can be left to perform tasks, and this should be planted. Тобто треба розслідувати кожний випадок. That is, each case must be investigated.

Повинні всі поголовно бути відсторонені на час службового розслідування. All must be suspended for the duration of the official investigation. Не можемо ризикувати, щоб залишати у їхніх руках стабільність і контроль над ситуацією в населених пунктах, які звільнилиДмитро Тимчук We can't risk to leave in their hands stability and control over a situation in the settlements which dismissedDmitry Tymchuk

Але зараз немає можливості проводити таку роботу у стислі терміни. But now it is not possible to carry out such work in a short time. Все ж таки МВС дуже правильно робить, що каже про те, що збирає зараз правоохоронців з інших регіонів для роботи там. Still, the Ministry of Internal Affairs is doing the right thing by saying that it is now gathering law enforcement officers from other regions to work there. А ці люди, на моє глибоке переконання, повинні всі поголовно бути відсторонені на час службового розслідування. And these people, in my deep conviction, should all be suspended for the duration of the official investigation. Ми не можемо так ризикувати, щоб зараз залишати у їхніх руках фактично стабільність і контроль над ситуацією в населених пунктах, які щойно звільнили. We cannot risk so much that we now leave in their hands the de facto stability and control over the situation in the settlements that have just been liberated. Це лотерея. This is a lottery. І там виграш може бути не на нашу користь. And there the win may not be in our favor.

– Учора у Луганську багато було проблем. - Yesterday in Luhansk there were many problems. І міни підривали, і бої були за аеропорт. And mines were detonated, and the fighting was for the airport. Інформація дуже різнилася. The information was very different. У порівнянні з тим, що можна було читати від «Інформаційного спротиву», і від того, що можна було дивитися на російському телебаченні, мирні жителі, які перебувають у Луганську, то я читала, що вони писали стосовно того, як «Гради»  від української сторони воюють з мирними мешканцями. Compared to what could be read from the "Information Resistance" and what could be seen on Russian television, civilians in Luhansk, I read what they wrote about how "Grady" from Ukrainian side is at war with civilians. Це писали росіяни. This was written by the Russians.

Що насправді там відбувалося? What was really going on there?

Бронетехніка, загнана з російської сторони, починає ходити під українськими прапорами, але без українських упізнавальних знаківЮрій Карін Armored vehicles driven from the Russian side, begins to walk under the Ukrainian flags, but without the Ukrainian identification marksYury Karin

Юрій Карін:  Насправді, що ми фіксуємо останні кілька днів, то це те, що бронетехніка, яка загнана з російської сторони, зараз починає ходити під українськими прапорами, але без українських упізнавальних знаків. Yuri Karin: In fact, what we have been recording for the last few days is that the armored vehicles, which were driven from the Russian side, are now starting to walk under Ukrainian flags, but without Ukrainian identification marks.

Що було вчора? What happened yesterday? Коли стріляли у сторону аеропорту (Краматорськ у– ред. When they fired in the direction of the airport (Kramatorsk - ed. ), де сидить наш підрозділ, там був український прапор. ), where our unit sits, there was a Ukrainian flag. Він постріляв, розвернувся і почав стріляти по населених пунктах. He fired, turned around and started firing at settlements. Те ж саме у Червонопартизанську. The same in Chervonopartizansk. Там з БТР розстрілювали. There from armored personnel carrier shot. БТР теж був під українським прапором.Вони роблять провокацію. The armored personnel carrier was also under the Ukrainian flag. They make provocation. І при цьому всьому присутні російські ЗМІ. And at the same time there are Russian media. Точніше, не ЗМІ, а засоби масової дезінформації. More precisely, not the media, but the mass media.

– Як можна цьому протидіяти? - How can this be counteracted? Очевидно, засобами контрпропаганди? Група «Інформаційний спротив»… Я не хочу сказати, що вона є контрпропагандистська група. Information Resistance Group… I do not want to say that it is a counter-propaganda group. Просто інформаційна.

Ми – сторона конфлікту, яка є жертвою агресії. We are a party to the conflict that is a victim of aggression. Просто повинні показати, на нас напали, ми обороняємося. We just have to show that we have been attacked, we are defending ourselves. Контрпропаганда – надання об'єктивної інформації.Дмитро Тимчук Counterpropaganda - providing objective information. Dmitry Tymchuk Дмитро Тимчук:  Ми є контрпропагандистська. Dmytro Tymchuk: We are counter-propaganda. І з першої хвилини нашого існування контрпропаганда була серед завдань №1. And from the first minute of our existence, counter-propaganda was among the tasks of №1. Але я постійно повторюю, що ми – сторона конфлікту, яка є жертвою агресії. But I keep repeating that we are a party to the conflict that is a victim of aggression. Нам не треба приховувати свої плани. We do not need to hide our plans. Просто ми повинні показати, що нас атакують, на нас напали, ми обороняємося. We just have to show that we are being attacked, attacked, we are defending ourselves. Тому в нашому випадку контрпропаганда – це є надання об'єктивної інформації. Therefore, in our case, counter-propaganda is the provision of objective information. Все. All.

Російські ЗМІ мають нульову цінністьДмитро Тимчук Russian media have zero valueDmitry Tymchuk

Ми учора, наприклад, теж давали повідомлення про цю бронетехніку під українським прапором, то це теж контрпропаганда. Yesterday, for example, we also reported on this armored vehicle under the Ukrainian flag, which is also counter-propaganda. Ви посилаєтеся на російське телебачення, ми ж бачимо, що російські ЗМІ зараз, з точки зору надання інформації, мають нульову цінність. You are referring to Russian television, but we see that the Russian media now, in terms of providing information, have zero value. Їх можна передивлятися лише для того, щоб бачити, які маніпуляції взагалі існують в інформаційному просторі. They can be viewed only to see what manipulations exist in the information space.

– Ми маємо дотримуватися хоча б якоїсь мінімальної картинки нібито з різних боків. - We must adhere to at least some minimal picture, ostensibly from different angles. Але для українських журналістів є проблемою взяти інтерв'ю в «еленерівця». But it is a problem for Ukrainian journalists to interview Elenerov. Дмитро Тимчук:  Згадаймо досвід тієї війни, яка фактично зачепила кожну українську сім'ю. Dmytro Tymchuk: Let's recall the experience of the war that actually affected every Ukrainian family. Велика вітчизняна війна. The Great Patriotic War. Я не пам'ятаю, щоб радянські ЗМІ цитували німецькі для того, щоб показати, як працює машина пана Геббельса. I do not remember the Soviet media quoting German to show how Mr. Goebbels' machine works. Це, як мінімум, було б неправильно. At the very least, that would be wrong. А чому ми тоді повинні орієнтуватися на російські ЗМІ, представників країни, держави, яка є агресором, яка на нас напала? And why then should we focus on the Russian media, representatives of the country, the state that is the aggressor that attacked us?

– Ці російські ЗМІ дивляться жителі Донецька і Луганська. - Residents of Donetsk and Luhansk watch these Russian mass media.

Є повна технічна можливість для відключення російського телебачення на території ДонбасуДмитро Тимчук There is a full technical possibility for disconnection of the Russian television in the territory of DonbassDmitry Timchuk

Дмитро Тимчук:   Для того, щоб вони не дивилися, треба поставити запитання: чому жителі Донбасу дивляться російське телебачення? Dmytro Tymchuk: In order for them not to watch, we need to ask the question: why do residents of Donbass watch Russian television? Технічні можливості є повністю! The technical possibilities are complete! Ми вивчали це питання дуже ретельно. We have studied this issue very carefully. Є повна технічна можливість для відімкнення російського телебачення на території Донбасу. There is a full technical possibility to turn off Russian television in the Donbass.

Нам розповідають, контраргумент,  якщо відімкнути російське телебачення (одні і ті ж самі телерадіостанції передавальні), тоді не буде українського телебачення. We are told that the counter-argument is that if Russian television is turned off (the same television and radio stations are broadcast), then there will be no Ukrainian television. Вибачте мені, так у тому ж то і справа, що на Донбасі більшість  населення не дивиться новини українські. Excuse me, the fact is that the majority of the population in Donbass does not watch Ukrainian news. Якщо дивиться українські телеканали, то там різноманітні шоу, телесеріали. If you watch Ukrainian TV channels, there are various shows and TV series.

Ми повинні просто зважати на плюси й мінуси. We just have to consider the pros and cons. Зараз ми бачимо один величезний мінус. Now we see one huge minus. Це те, що російська пропаганда впливає на наших громадян. This is what Russian propaganda affects our citizens. І у нас є можливість це нейтралізувати. And we have the opportunity to neutralize it. І чому це не робиться? And why isn't it done? Я не знаю. I do not know.

– Маємо запитання радіослухача. - We have questions from the radio listener.

Слухач:  Пане Дмитре, скажіть мені, будь ласка, як ви могли випустити бойовики з важкою технікою з Краматорська і зі Слов'янська? Listener: Mr. Dmitry, tell me, please, how could you release militants with heavy equipment from Kramatorsk and Slovyansk? Оце ваша помилка! This is your mistake! І за це ви повинні і хто там нести кримінальну відповідальність!

Дмитро Тимчук:  Згоден! Dmitry Timchuk: I agree! З одним уточненням. With one clarification. Ми до силових структур не маємо стосунку. We have nothing to do with law enforcement agencies. Ми як громадська ініціатива, яка певний час виконувала функції держави, коли та якихось обставин цього не робила. We are a public initiative that for some time performed the functions of the state, when it did not do so under any circumstances.

Якщо ми будемо нести кримінальну відповідальність за те, що не робить держава, то це, мені здається, буде неправильно. If we are criminally liable for what the state does not do, I think it will be wrong.

– Анатолій Гриценко сьогодні говорив про те, що він отримує тривожні дзвінки й повідомлення від військових і знайомих. - Anatoliy Hrytsenko said today that he receives alarming calls and messages from the military and acquaintances. Пише, що з терористами, можливо, таємно домовилися. He writes that they may have secretly agreed with the terrorists. «Діляться відчуттями якихось прихованих домовленостей або українського військового командування з лідерами терористів, або української влади з російською». "They share the feelings of some hidden agreements either between the Ukrainian military command and the leaders of the terrorists, or the Ukrainian authorities with the Russian ones."

Схоже на те, про що говорить слухач. It looks like what the listener is talking about.

Дмитро Тимчук:  Мається на увазі те, що їм дали можливість піти зі Слов'янська і з Краматорська? Dmytro Tymchuk: Do you mean that they were given the opportunity to leave Slovyansk and Kramatorsk? – Так. - So.

Дмитро Тимчук:  Я не бачу сенсу у таких домовленостях. Військові так само чудово розуміють, що якщо зараз той самий Донецьк буде під зав'язку набитий терористами, то їх там нейтралізувати, знешкодити буде набагато важче, ніж робити це по дорозі зі Слов'янська у Донецьк. The military also understands perfectly well that if the same Donetsk is now packed with terrorists, it will be much harder to neutralize and neutralize them there than to do it on the way from Slovyansk to Donetsk. Домовленість мала б сенс тільки в єдиному випадку: надати коридор до кордону і сказати «Добро пожаловать в Росію!» і «Прощайтє!»Дмитро Тимчук The agreement would make sense only in one case: to provide a corridor to the border and say "Welcome to Russia!" and "Farewell!" Dmitry Timchuk

Ця домовленість мала б сенс тільки в єдиному випадку: якщо їм надати коридор до кордону і сказати «Добро пожаловать в Росію!» і «Прощайтє!». This agreement would make sense only in one case: if you give them a corridor to the border and say "Welcome to Russia!" and "Farewell!".

– Кажуть, що у певний момент (це передає Борислав Береза, керівник інформаційного центру партії «Правий сектор») з високопоставленим українським чиновником зв'язався російський диверсант Безлер (Бєс), якому підпорядковуються сили терористів під Карлівкою. - It is said that at a certain moment (this was reported by Boryslav Bereza, head of the information center of the Right Sector party), a Russian saboteur Bezler (Bes), who reports to terrorist forces near Karlivka, contacted a high-ranking Ukrainian official. Він висунув ультиматум, якщо наступ не припиниться, то він почне розстрілювати щохвилини по чотири заручники. He issued an ultimatum, and if the offensive did not stop, he would start shooting four hostages every minute. А в нього у заручниках велика кількість громадян і представники місії ОБСЄ.

Дмитро Тимчук:  Я бачив це повідомлення. Dmytro Tymchuk: I saw this message. У нас, на жаль, такої інформації немає. Unfortunately, we do not have such information. І офіційні структури теж цього не підтверджують. And the official structures do not confirm this either. Тому мені важко коментувати те, що приписують Безлеру. That's why it's hard for me to comment on what is attributed to Bezler.

– У п'ятницю в другій половині дня у Луганську обласну телерадіокомпанії бойовики якраз і зайняли. - On Friday in the afternoon in the Luhansk regional TV and radio company fighters just took. Мені довелося розмовляти з людиною, яка була при цьому, як співробітників цієї телерадіокомпанії люди з автоматами виводили з телерадіокомпанії. I had to talk to a person who was at the same time as the employees of this TV and radio company, people with machine guns were taken out of the TV and radio company. Вони сказали, що тепер буде інше мовлення, ваш канал працювати не буде. They said that now there will be another broadcast, your channel will not work. Це державний канал Луганської обласної телерадіокомпанії. This is the state channel of the Luhansk regional television and radio company.

Після цього я телефонувала керівнику луганської ОДТРК, він сказав, що немає часу на розмови з Радіо Свобода. After that, I called the head of the Luhansk ODTRK, who said that there was no time to talk to Radio Svoboda. От вам і техніка. Here's to you and technology.

Чимало посадовців різної ланки співпрацюють з терористамиДмитро Тимчук Many officials of various levels cooperate with terrorists Dmitry Timchuk

Дмитро Тимчук:  Ситуація наступна. Dmytro Tymchuk: The situation is as follows. Ми бачили, що чимало посадовців різної ланки співпрацюють з терористами. We have seen that many officials at various levels cooperate with terrorists.

Що стосується саме продовження телерадіомовлення на цих територіях, то багато технічних робітників, які обслуговують ці засоби, теж змушені підкорятися терористам. As for the continuation of television and radio broadcasting in these areas, many technical workers who service these facilities are also forced to submit to terrorists. Ми не можемо їх засуджувати. We cannot condemn them. Це коли під дулом автомата – не кожен з себе там буде корчити героя. This is when under the barrel of a machine gun - not everyone there will writhe the hero. Тим більше, незрозуміло навіщо, тому що, за нашими даними, чимало фахівців були з Росії закинуті. Ну, розстріляли б наших технічних. Well, they would shoot our technicians.

Справа в тому, що сама по собі ні луганська обласна телерадіокомпанія, ні донецька – їхня робота не має ніякого сенсу, якщо не працює технічна мережа, ці телерадіопередачі станції. The matter is that in itself neither the Luhansk regional television and radio company, nor Donetsk - their work doesn't make sense if the technical network doesn't work, these TV and radio broadcasts of station. Їх є можливість відімкнути, не підставляючи людей там, скажімо так. They can be unlocked without substituting people there, so to speak.