×

Używamy ciasteczek, aby ulepszyć LingQ. Odwiedzając stronę wyrażasz zgodę na nasze polityka Cookie.


image

Украинский кризис, просунути Медведчука

просунути Медведчука

Путін прагне просунути Медведчука у парламент України?

Версія для друку Коментувати Поділитись у соціальній мережі

Путін прагне просунути Медведчука у парламент України?

Інна Кузнецова

30.06.2014

Гості «Вашої Свободи»: Тарас Березовець, директор компанії стратегічного консалтингу Berta Communications; Юлія Тищенко, керівник програм розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень.

Інна Кузнецова: У п'ятницю Україна підписала угоду про асоціацію. Потім продовжила перемир'я на три дні. Не без прохання ЄС. Угоду підписано. Що далі?

Ми досить довго чекали на підписання угоди про асоціацію. Дехто каже, що ця угода підписана великою кров'ю, і вже важливі навіть не економічна частина та політична частина, а дуже велике значення має ця угода. З іншого боку, закликають не вважати, що ЄС – це така собі «мати Тереза», з якою буде все просто.

Додати до плейлиста ЗАВАНТАЖИТИ

Тарас Березовець: Це правда. А що, ми не знали, що таке ЄС нарешті?

– Хтось не знав.

Євроскептики, порівнюють ЄС з СРСР за рівнем бюрократіїТарас Березовець

Тарас Березовець: Деякі люди в середині самого ЄС, євроскептики, порівнюють ЄС з СРСР, тому що за рівнем бюрократії, складності. Тобто там справді багато процедур спрощено, але багато речей є достатньо складними, у тому числі які стосуються моментів домовленостей.

Подібно, як в СРСР, не зважаючи на те, що існувала загальна Комуністична партія, лінія, все рівно доводилося… Уявіть собі, звести інтереси Узбекистану мусульманського в радянські часи і Естонії, країни, яка в СРСР опинилася тільки під загрозою політичного примусу.

І практично те ж саме треба зробити сьогодні, коли є Франція з Німеччиною, які традиційно виконують роль «локомотиву» ЄС, є Великобританія, яка стоїть окремо, до якої групуються країни Балтії, Скандинавії, Південна Європа. Це надзвичайно складний процес.

Тому зрозуміло, що треба зрозуміти, що отримання асоціації з Україною, по-перше (те, що багато людей не знає), це не є навіть заявка на вступ до ЄС, не кажучи про те, що не є це повноправне членство. Будуть, безперечно, великі бонуси, які стосуються нових свобод, які Україна отримала. Але так само це стосується нових зобов'язань, які Україна на сьогоднішній день на себе взяла. А це величезні зобов'язання. Просто не буде ні ЄС, ні України. Мінімум, два роки достатньо складних економічних перетрубаційТарас Березовець

І просто не буде ні ЄС, ні України. Це, мінімум, два роки достатньо складних насамперед економічних перетрубацій. Не кажучи про те, що сьогодні потрібно ратифікувати цю угоду, і потрібна робота парламенту, того парламенту, який, нагадаю, 16 січня ухвалював диктаторський пакет законів, того парламенту, який підтримував, фактично багато з депутатів, розстріли мирних демонстрацій, громадян, і ці самі парламентарі сьогодні мають виконати цю роботу.

До речі, для порівняння парламент Молдови ухвалив подібний пакет, ратифікував фактично за один день.

– Президент Порошенко вже сказав, що Україна не ратифікує цього парламентського тижня. Далі почнуться парламентські канікули. Хоча нібито були розмови про те, що парламент планував працювати без канікул, зважаючи на складну ситуацію в державі.

Юлія Тищенко: Справді, абсолютно вірно, що те, що ми підписали днями, то це дуже важливо. Але значною мірою це дуже значний символічний акт. Але дійсно відповідну угоду треба ратифікувати.

Більше того, щоб вона набула цілковитої чинності, її треба ратифікувати не тільки в нас. Її потрібно ратифікувати практично у всіх парламентах країн Європи. Там різні механізми погодження, але тим не менше.

Звичайно, економічна частина цієї угоди працює практично автоматично, але інші частини потребують ще доволі значної роботи.

Я не абсолютизувала би якісь негативні тези стосовно того, що ЄС – це настільки інертна, складна, бюрократична структура. Це певною мірою так. Але тим не менше це найбільший ринок, один з найбільших ринків у світі. Це потенціал для розвитку не тільки ринкової вартості, але й демократичної.

Для України підписання угоди – втеча, відхід від СРСРЮлія Тищенко

В принципі для України підписання цієї угоди, окрім певного роду економічних потенційних превенцій, хоча ніхто не сказав, що буде дуже легко, але він значною мірою містить цивілізаційний крок. Це втеча, це відхід від СРСР. Але у квазірозумінні, як нам його пропонують наші східні сусіди у вигляді «митних союзів» і так далі, тобто це відхід або ж, до речі, намагання відходу (ще не факт, на превеликий жаль, що парламентарі швидко ратифікують цю угоду) від тих ризиків всіх, заради яких 21 листопада люди вийшли на Майдан.

– Стосовно країн ЄС, то міністр МЗС, пан Клімкін сказав, що йому обіцяли, що це буде зроблено доволі скоро.

Тарас Березовець: Так, це має бути зроблено скоро.

Враження, ця угода потрібна тільки ЄС. Які можуть бути канікули, коли триває неоголошена війна з Російською Федерацією?Тарас Березовець

Але сьогодні головне питання до парламенту. Тобто таке враження, що ця угода потрібна тільки ЄС, а не Україні. Які можуть бути канікули, коли в Україні фактично триває неоголошена війна з Російською Федерацією, коли в будь-який момент парламент має бути готовий до розгляду питання введення військового стану в Донецькій і в Луганській областях, коли потрібно ратифікувати достатньо великий пакет, який був підписаний президентом Порошенком?! Тому мені видається, що це аморальне питання взагалі парламенту.

І мені дивно, чому на сьогодні настільки слабкий голос окремих парламентарів, які закликають своїх колег схаменутися і все ж таки повернутися в сесійну залу. Це голос абсолютної меншості. І мені хотілося би, щоб зараз і експерти насамперед, і журналісти, і здорові сили у парламенті зробили все можливе для того, щоб примусити Верховну Раду запрацювати. І мені здається, що це має бути ініціатива президента Порошенка. Враховуючи те, що він сьогодні тримає ініціативу у своїх руках, що він має на сьогодні всі можливості законодавчі, отримає їх у календарному плані для розпуску у парламенті, тому сьогодні будь-яка ініціатива Порошенка буде підтримана, мінімум, 300 депутатськими голосами.

Мені видається, що ми сьогодні всі разом маємо змусити президента. А він у свою чергу має змусити парламент виконати свою роботу і здійснити необхідні законодавчі кроки для того, щоб ратифікувати всі угоди, всі моменти угоди, яка була підписана на минулому тижні.

– Вистачить йому політичної волі?

Юлія Тищенко: Сподіваюся, що йому має вистачити.

– Чи це все ж таки питання технічних термінів?

Юлія Тищенко: Ні, це не питання технічних термінів. Це питання дійсно певною мірою політичної волі.

Єдине, що тут можна припустити, чому таке відтермінування – можливо, ми не знаємо всіх домовленостей, які сьогодні існують, зокрема стосовно і можливої ратифікації цієї угоди, і ситуації на сході, якихось «прихованих карт» певною мірою від нас. Тоді, якщо є певні застереження, побоювання, навіть ратифікація угоди, такого стратегічного документу, який зараз, як «карта» в цій грі, у тому числі з Росією, можливо, просто тоді треба привідкрити завісу таємниці. Бо інших підстав для того, щоб її не ратифікувати, зокрема я не бачу. У Молдові це зайняло 1,5 дні.

– Очевидно, є якась гра.

Юлія Тищенко: Зараз ми взагалі бачимо певною мірою не те, що дивні речі, але те, що викликає запитання. Наприклад, роль пані Меркель у призначені Медведчука в його статусі.

– У пропозиції, скажімо так.

Юлія Тищенко: У пропозиції консультації. Але тим не менше.

Зараз взагалі ми говоримо про якесь губернаторство. Паралельно з цим на Донбасі вже приватизують певну власність відомих олігархів, а тут ця угода. Можливо, відбувається якась гра, яку ми можемо в принципі прорахувати. Можливо, відтермінування (я можу припустити), як один із «козирів» для чергових торгів з Росією.

Але тим не менше тут сумно, що Україна знову стає об'єктом, тобто ризикує стати більше об'єктом. Коли, наприклад, пані Меркель днями пропонує Медведчука для цих консультацій, а через півдня її міністр іноземних справ каже, що немає підстав для продовження АТО, якщо би випустили, умовно, заручників від ОБСЄ, тоді, можливо, так. І їх випускають. При чому український голос тут звучить, але якось доволі обережно.

– Це при тому, що це лише називається АТО, оскільки інше не передбачає українська Конституція. Насправді це війна.

Юлія Тищенко: Зрозуміло.

Взагалі реалізація реформ, реалізація найрізноманітніших речей і в сфері політичного діалогу, і торгівлі, і енергетики, тобто ці всі 15 положень, розділів угоди будуть дуже ускладнені цим конфліктом насправді. Тобто тієї дестабілізацією ситуації, яка є в Україні.

Але тим не менше це не привід, щоб не ратифікувати угоду, щоб не розробляти її можливості реалізації. Бо зараз у нас немає практично повноцінного плану імплементації цієї угоди. У нас немає інституційних механізмів. Вони тільки зараз обговорюються, щоб їх запровадити і створити. Взагалі координації політики у сфері євроінтеграції імплементації цієї угоди.

Ще потрібно говорити з тією ж європейською стороною про можливості моніторингу і оцінки, тобто що ми робимо так, що ми робимо не так, як можна скорегувати цю політику. Тобто тут насправді не тільки справа в ратифікації, але ця ратифікація нам просто надає той крок, після якого ми можемо йти вже більш впевнено у відповідному напрямку.

І тут ще важливо. Ігри іграми, але тим не менше зараз, як не парадоксально, в Європі нам можуть іноді запропонувати доволі амбітні пропозиції, зокрема в сфері економіки, інтеграційного розвитку. Буде, наприклад, велика конференція стосовно України, у тому числі і донорська на початку липня. Але наскільки ми можемо відповісти цим пропозиціям? Тобто тут ще треба думати.

– Пан Коломойський говорив про нібито призначення пана Медведчука керівником Донецької області. А пані Меркель говорила про те, що він може бути переговорником у процесі. З іншого боку, МЗС України каже, що з боку України є переговорник лише Леонід Кучма.

Одночасно вчора була телефонна розмова президента Порошенка з пані Меркель, паном Оландом і паном Путіним. І ці телефонні переговори – дехто каже, що не варто, треба дослухатися не союзників, а українського народу, який каже, що й перемир'я потрібно облишити і треба закінчувати з тим, що є. Шановні гості, як ви вважаєте, хто правий?

Президент Росії Володимир Путін на конференції «Православно-слов'янські цінності – основа цивілізаційного вибору України», організованої рухом «Український вибір», 27 липня 2014 року Тільки український народ має визначати, кому довірив мандат для ведення переговорів. Не давав мандат на переговори Кучмі чи МедведчукуТарас Березовець

Тарас Березовець: Я вважаю, що правий тільки український народ. І тільки український народ має визначати через елементи демократії, через своїх делегованих представників, тих, кому він довірив, на виборах дав мандат для ведення цих переговорів. Я пам'ятаю, що український народ дав мандат новообраному президенту Петру Порошенку. І тих людей, яких він призначає, то це вже його відповідальність. Але я не пам'ятаю, щоб український народ давав мандат на переговори Леоніду Кучмі чи тим більше Віктору Медведчуку. «ДНР», яка ГПУ визнана терористичною. Медведчук представляє тоді терористів. Чому не порушена кримінальна справа проти Медведчука?Тарас Березовець

Це той момент, коли я вперше за багато місяців не погоджуюся з Ігорем Коломойським, який сказав, що він агресивно за призначення Медведчука. Так я можу сказати Ігорю Валерійовичу, що я агресивно проти цього призначення. Тому що Віктор Медведчук не може представляти ні українську сторону, ні тим більше так звану «ДНР», ту організацію, яка, я нагадаю, ГПУ визнана терористичною. За цією логікою виходить, що Віктор Медведчук представляє тоді терористів. Виникає питання: чому ГПУ, яка порушила кримінальні справи до 15 років за тероризм проти Бородая, проти Царьова, проти інших лідерів, чому не порушена кримінальна справа проти Віктора Медведчука, якщо він себе офіційно визнає представником «ДНР» і «ЛНР»?

У мене таке запитання до ГПУ і конкретно до Віталія Яреми. Сподіваюся, що він почує і дасть на це відповідь.

Україна стала об'єктом переговорів, а не суб'єктом. Позиція Порошенка не є самостійноюТарас Березовець

Але як сьогодні розвиваються переговори. Треба зрозуміти, що Україна не єдиний суб'єкт, вона не одна в цьому переговорному процесі з Росією. З одного боку, це позитив, тому що наша позиція зміцнюється американською стороною, європейською. А негатив полягає у тому, що Україна фактично стала об'єктом цих переговорів, а не суб'єктом. Ми не можемо сьогодні оголосити всіх деталей цих переговорів. Навіть я не знаю про всі аспекти. Але з того, що є, я можу чітко сказати, що позиція Петра Порошенка не є самостійною. Це зрозуміло. Вони визначається сьогодні під значним тиском з боку ЄС. І відповідно він сьогодні не може ухвалювати рішення виключно у самостійному руслі. З цим пов'язане у тому числі затягування паузи по перемир'ю. 72 години чергові, будуть ще раз продовжені. Залізницею вже завезені російські танки!Тарас Березовець

Більше того, я прогнозую, що 72 години чергові, які він продовжив, будуть ще раз продовжені. Буде отриманий новий мандат на проведення нового перемир'я, яке, на жаль, призведе до того, як ми бачимо сьогодні, за останніми повідомленнями, в Луганську вже сьогодні не своїм ходом, як раніше через кордон, а на платформах залізничних завезені російські танки. Залізницею вже завезені російські танки конкретно до Луганська! І ці танки завезені з Російської Федерації. Тобто терористи будуть використовувати цей час для посилення своїх позицій.

Або Порошенко знаходить потрібні аргументи очищення території від терористів. Антитерористичні сили здатні виконати. Банально – повісити українські прапори на органах влади, впродовж двох місяцівТарас Березовець

Далі по суті є розвилка цієї ситуації. Вона полягає у тому, що або Петро Порошенко знаходить потрібні аргументи для західних своїх партнерів і наших, відповідно України, для того, щоб пояснити, чому має бути продовжена, але визначені конкретні цілі, конкретне АТО. Тобто, якщо стоїть у військовому плані завдання, я можу сказати як людина, яка сама військовий коледж закінчила, маю відповідну освіту, що не є проблемою. Це проблема математична втрат, які українська армія і українські громадяни понесуть за очищення території від терористів. Це завдання армія, українські антитерористичні сили здатні виконати. Тобто контроль, якщо хочете, банально – повісити українські прапори на всіх органах влади. Це завдання може бути реалізоване, максимум, впродовж двох місяців. Тобто літня операція. Швидше це буде проведено за місяць. З залученням всіх військових сил.

Але буде продовження партизанської міської герильї, буде тривати в гіршому випадку рокамиТарас Березовець

Але в повному сенсі ми не отримаємо контроль. Це буде продовження партизанської міської герильї, яка буде тривати в гіршому випадку роками. І тоді це призведе до проведення місцевих виборів. Зрозуміло, що там будуть місцеві вибори, парламентські. Їх можна за певних умов буде провести.

Україна йде шляхом затягування перемир'я. Органи, терористичними визнані, будуть легітимізовані у вигляді місцевої влади.Тарас Березовець

Або друга розвилка. Україна сьогодні йде фактично шляхом затягування перемир'я, цих переговорів, які призведуть, по-перше, до юридичної легалізації органів «ДНР» і «ЛНР» та досягнення домовленостей з ними. Далі буде, я прогнозую, досягнуто у переговорному процесі домовленостей про проведення виборів. І по суті ті органи, які сьогодні терористичними визнані, будуть легітимізовані у вигляді місцевої влади. Тобто міських рад, обласних рад.

І те ж саме стосується випадку проведення парламентських виборів, що вони отримають своє представництво в українському парламенті. «Першу скрипку» в такому випадку буде «грати» Віктор Медведчук, який за рахунок контролю над цим величезним регіоном, Партія регіонів там повністю знищена як політична інституція, комуністи знищені майже, тому можна прогнозувати, що «Український вибір» чи інша партія, не має значення, яка, яку буде очолювати Медведчук, опиниться в українському парламенті завдяки голосам цих регіонів.

Фактично проконтролювати хід виборів на цих територіях буде неможливо. Будь-які фальсифікації, що там буде відбуватися, дозволять партії Медведчука отримати представництво у парламенті. І це є наступне завдання цієї російської гри.

– Ви намалювали два сценарії. Один «краще» іншого, що називається.

Маємо запитання радіослухача.

Слухач: Практично в усьому згоден з паном Березовцем.

Тут шановна пані ведуча висловилася, що, за Конституцією, немає війни. За Конституцією, є війна. Фактично вона є. І є Верховний головнокомандувач, який мусить (!) її вести на захист українського народу. Якщо він її не веде, то це вже інша річ і інша справа, інше питання.

І ще. На мій погляд, дуже багато хто із журналістів, на жаль, протягує питання того, що буде громадянська війна. Ні, це не громадянська війна, а війна вітчизняна України.

І ще. Про Коломойського кажуть, хоча особисто від нього ніхто не чув, що він нібито двома руками за Медведчука. Це хтось казав, що Коломойський сказав. Коломойський сам нікому нічого, до речі, поки що, здається, не казав.

Пане Березовець, як Ви вважаєте, за максимою Суворова, народ повинен контролювати дії влади, яку він обирає, повинен перешкоджати злочинам влади? Чи стає він, якщо цього не робить, співучасником злочинів влади?

Тарас Березовець: Народ не може бути співучасником злочинів влади, тому що це не його функція. Він обирає, по суті призначає собі державних менеджерів, призначає собі народних обранців, президента. Їхнє завдання виконувати. Тобто народ ніколи не делегує права вести війну, народ не делегує права здійснювати злочини і таке інше. Тобто фактично відповідальність і політична, і кримінальна, якщо хочете, за вчинення дій мають нести політики, яких український народ делегує.

Щодо пана Коломойського, то Ви абсолютно праві – ми від нього цього персонально не чули. Але, за журналістськими стандартами, ми маємо кілька авторитетних джерел підтверджень. Перше з джерел – це генеральний продюсер телекомпанії «1+1» Олександр Ткаченко. І друге – це Борис Філатов, заступник Коломойського. Обидва підтвердили, що в особистій розмові були почуті конкретно такі фрази. Ми маємо два авторизованих джерела для того, щоб стверджувати, що позиція Ігоря Коломойського є саме такою.

– І стосовно війни, то вона не оголошена. Так що…

Запитання ще одного слухача.

Слухач: Скажіть, будь ласка, чи вірите ви в те, що Америка і Європа таки вдадуться до третього рівня санкцій проти Росії?

І ще. Чи не вважаєте ви, що після виборів ми знову повірили в те, що ми обрали людину, яка відразу все абсолютно вирішить, і, так би мовити, замовкли?

Юлія Тищенко: Звичайно, Майдан нас всіх навчив, що не може одна людина чи одна політична сила все робити і відповідати за все. Тобто ми дійсно не віддаємо, ми тільки делегуємо їй повноваження. Контроль за політичними силами залежить від нас самих і від суспільства.

Стосовно тієї ж угоди про асоціацію. Я не зовсім розумію зокрема логіку. Для того, щоб готувати план імплементації, а тільки потім її ратифікувати. Я думаю, що це дещо, можливо, хибний шлях.

І щодо санкцій, то в мене є великий сумнів. США займають більш жорстку позицію стосовно Росії у цьому конфлікті. Вони навіть спонукають ЄС до більш жорстких дій по відношенню до Росії.

Цей конфлікт, який ми сьогодні спостерігаємо, зрозуміло, що це не конфлікт України тільки з Росією. Він не має локального значення. Це насамперед багатовимірний конфлікт між США і Росією, яка сьогодні намагається фактично (подобається нам це чи ні) фактично передивитися результати «холодної» війни, яка була.

І стосовно третього набору санкцій, зокрема в Німеччині, певною мірою у Франції, яка взагалі буде продавати військові кораблі, дотримуються тієї думки, що не введення третього ряду санкцій відкриває певне вікно можливостей для домовляння з Росією з різних приводів. Як тільки це «вікно» буде зачинене, тоді незрозуміло, як говорити. Тобто вони дуже люблять діалоги, перемовини, консультації.

– При цьому Італія категорично проти цього третього рівня санкцій.

Юлія Тищенко: І плюс вони не готові втрачати. Чому? Тому що третій рівень санкцій закладає вже певною мірою економічні втрати для європейського бізнесу.

Тільки в Німеччині на російську економіку, замовлення працює понад 300 тисяч німецьких громадянТарас Березовець

Тарас Березовець: Економічні втрати прямі. Тільки в самій Німеччині на російську економіку, замовлення працює понад 300 тисяч німецьких громадян! У кожній країні, якщо ще набереться по кількасот тисяч, то зрозуміло, що вони не хочуть втрачати для себе цей ринок.

Юлія Тищенко: Це не ЄС, але тим не менше. Наприклад, багато ще говорили про Туреччину. Її роль, Росія, Крим. У Туреччині тільки товарообіг з Росією…

– Про це вже будемо говорити іншим разом. Будемо бачити, як розвиватимуться події.


просунути Медведчука

Путін прагне просунути Медведчука у парламент України?

Версія для друку Коментувати Поділитись у соціальній мережі Print version Comment Share on social network

Путін прагне просунути Медведчука у парламент України?

Інна Кузнецова

30.06.2014

Гості «Вашої Свободи»: Тарас Березовець, директор компанії стратегічного консалтингу Berta Communications; Юлія Тищенко, керівник програм розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень.

Інна Кузнецова: У п'ятницю Україна підписала угоду про асоціацію. Потім продовжила перемир'я на три дні. Then she extended the truce for three days. Не без прохання ЄС. Not without the request of the EU. Угоду підписано. The agreement has been signed. Що далі? What's next?

Ми досить довго чекали на підписання угоди про асоціацію. We have been waiting for a long time for the signing of the association agreement. Дехто каже, що ця угода підписана великою кров'ю, і вже важливі навіть не економічна частина та політична частина, а дуже велике значення має ця угода. Some say that this agreement was signed with a lot of blood, and it is not even the economic and political part that is important, but this agreement is very important. З іншого боку, закликають не вважати, що ЄС – це така собі «мати Тереза», з якою буде все просто. On the other hand, they urge not to think that the EU is a kind of "Mother Teresa" with whom everything will be easy.

Додати до плейлиста ЗАВАНТАЖИТИ

Тарас Березовець:  Це правда. А що, ми не знали, що таке ЄС нарешті? And what, we did not know what the EU is finally?

– Хтось не знав. "Someone didn't know."

Євроскептики, порівнюють ЄС з СРСР за рівнем бюрократіїТарас Березовець

Тарас Березовець:  Деякі люди в середині самого ЄС, євроскептики, порівнюють ЄС з СРСР, тому що за рівнем бюрократії, складності. Taras Berezovets: Some people in the middle of the EU, Eurosceptics, compare the EU with the USSR, because of the level of bureaucracy, complexity. Тобто там справді багато процедур спрощено, але багато речей є достатньо складними, у тому числі які стосуються моментів домовленостей. That is, there are indeed many simplified procedures, but many things are quite complex, including those concerning the moments of agreements.

Подібно, як в СРСР, не зважаючи на те, що існувала загальна Комуністична партія, лінія, все рівно доводилося… Уявіть собі, звести інтереси Узбекистану мусульманського в радянські часи і Естонії, країни, яка в СРСР опинилася тільки під загрозою політичного примусу. Just as in the USSR, despite the existence of a common Communist Party, the line still had to… Imagine reducing the interests of Muslim Uzbekistan in Soviet times and Estonia, a country in the USSR that was only threatened by political coercion.

І практично те ж саме треба зробити сьогодні, коли є Франція з Німеччиною, які традиційно виконують роль «локомотиву» ЄС, є Великобританія, яка стоїть окремо, до якої групуються країни Балтії, Скандинавії, Південна Європа. And practically the same should be done today, when there is France and Germany, which traditionally play the role of "locomotive" of the EU, there is Great Britain, which stands alone, to which the Baltic countries, Scandinavia, and Southern Europe are grouped. Це надзвичайно складний процес.

Тому зрозуміло, що треба зрозуміти, що отримання асоціації з Україною, по-перше (те, що багато людей не знає), це не є навіть заявка на вступ до ЄС, не кажучи про те, що не є це повноправне членство. Therefore, it is clear that it must be understood that obtaining an association with Ukraine, firstly (what many people do not know), is not even an application for EU membership, not to mention that it is not a full membership. Будуть, безперечно, великі бонуси, які стосуються нових свобод, які Україна отримала. There will undoubtedly be big bonuses for the new freedoms that Ukraine has received. Але так само це стосується нових зобов'язань, які Україна на сьогоднішній день на себе взяла. But the same applies to the new commitments that Ukraine has made to date. А це величезні зобов'язання. Просто не буде ні ЄС, ні України. There will simply be no EU or Ukraine. Мінімум, два роки достатньо складних економічних перетрубаційТарас Березовець At least two years of rather difficult economic trumpets Taras Berezovets

І просто не буде ні ЄС, ні України. Це, мінімум, два роки достатньо складних насамперед економічних перетрубацій. This is at least two years of rather complex, first of all, economic trumpeting. Не кажучи про те, що сьогодні потрібно ратифікувати цю угоду, і потрібна робота  парламенту, того парламенту, який, нагадаю, 16 січня ухвалював диктаторський пакет законів, того парламенту, який підтримував, фактично багато з депутатів, розстріли мирних демонстрацій, громадян, і ці самі парламентарі сьогодні мають виконати цю роботу. Not to mention that today we need to ratify this agreement, and we need the work of the parliament, the parliament that, I recall, on January 16 passed a dictatorial package of laws, the parliament that supported, in fact, many deputies, shootings of peaceful demonstrations, citizens, and these the parliamentarians themselves have to do this work today.

До речі, для порівняння парламент Молдови ухвалив подібний пакет, ратифікував  фактично за один день. By the way, for comparison, the Moldovan parliament approved a similar package, ratified in fact in one day.

– Президент Порошенко вже сказав, що Україна не ратифікує цього парламентського тижня. Далі почнуться парламентські канікули. Хоча нібито були розмови про те, що парламент планував працювати без канікул, зважаючи на складну ситуацію в державі. Although there were allegedly rumors that the parliament planned to work without a vacation, given the difficult situation in the country.

Юлія Тищенко:  Справді, абсолютно вірно, що те, що ми підписали днями, то це дуже важливо. Але значною мірою це дуже значний символічний акт. Але дійсно відповідну угоду треба ратифікувати.

Більше того, щоб вона набула цілковитої чинності, її треба ратифікувати не тільки в нас. Її потрібно ратифікувати практично у всіх парламентах країн Європи. It needs to be ratified in almost all European parliaments. Там різні механізми погодження, але тим не менше. There are different coordination mechanisms, but still.

Звичайно, економічна частина цієї угоди працює практично автоматично, але інші частини потребують ще доволі значної роботи.

Я не абсолютизувала би якісь негативні тези стосовно того, що ЄС – це настільки інертна, складна, бюрократична структура. I would not absolutize any negative theses that the EU is such an inert, complex, bureaucratic structure. Це певною мірою так. This is to some extent true. Але тим не менше це найбільший ринок, один з найбільших ринків у світі. Це потенціал для розвитку не тільки ринкової вартості, але й демократичної.

Для України підписання угоди – втеча, відхід від СРСРЮлія Тищенко

В принципі для України підписання цієї угоди, окрім певного роду економічних потенційних превенцій, хоча ніхто не сказав, що буде дуже легко, але він значною мірою містить цивілізаційний крок. In principle, for Ukraine, signing this agreement, except for some kind of economic potential prevention, although no one said it would be very easy, but it largely contains a civilizational step. Це втеча, це відхід від СРСР. Але у квазірозумінні, як нам його пропонують наші східні сусіди у вигляді «митних союзів» і так далі, тобто це відхід або ж, до речі, намагання відходу (ще не факт, на превеликий жаль, що парламентарі швидко ратифікують цю угоду)  від тих ризиків всіх, заради яких 21 листопада люди вийшли на Майдан.

– Стосовно країн ЄС, то міністр МЗС, пан Клімкін сказав, що йому обіцяли, що це буде зроблено доволі скоро. - As for the EU countries, the Foreign Minister, Mr. Klimkin, said that he was promised that it would be done soon enough.

Тарас Березовець:  Так, це має бути зроблено скоро. Taras Berezovets: Yes, it should be done soon.

Враження, ця угода потрібна тільки ЄС. Які можуть бути канікули, коли триває неоголошена війна з Російською Федерацією?Тарас Березовець What can be a vacation when the undeclared war with the Russian Federation continues? Taras Berezovets

Але сьогодні головне питання до парламенту. But today the main issue is the parliament. Тобто таке враження, що ця угода потрібна тільки ЄС, а не Україні. Які можуть бути канікули, коли в  Україні фактично триває неоголошена війна з Російською Федерацією, коли в будь-який момент парламент має бути готовий до розгляду питання введення військового стану в Донецькій і в Луганській областях, коли потрібно ратифікувати достатньо великий пакет, який був підписаний президентом Порошенком?! Тому мені видається, що це аморальне питання взагалі парламенту. Therefore, it seems to me that this is an immoral issue for the parliament in general.

І мені дивно, чому на сьогодні настільки слабкий голос окремих парламентарів, які закликають своїх колег схаменутися і все ж таки повернутися в сесійну залу. And I wonder why today the voice of some parliamentarians is so weak, urging their colleagues to come to their senses and still return to the session hall. Це голос абсолютної меншості. І мені хотілося би, щоб зараз і експерти насамперед, і журналісти, і здорові сили у  парламенті зробили все можливе для того, щоб примусити Верховну Раду запрацювати. And I would like the experts, journalists, and the healthy forces in the parliament to do everything possible now to make the Verkhovna Rada work. І мені здається, що це має бути ініціатива президента Порошенка. And it seems to me that this should be an initiative of President Poroshenko. Враховуючи те, що він сьогодні тримає ініціативу у своїх руках, що він має на сьогодні всі можливості законодавчі, отримає їх у календарному плані для розпуску у парламенті, тому сьогодні будь-яка ініціатива Порошенка буде підтримана, мінімум, 300 депутатськими голосами.

Мені видається, що ми сьогодні всі разом маємо змусити президента. It seems to me that today we must all together force the president. А він у свою чергу має змусити парламент виконати свою роботу і здійснити необхідні законодавчі кроки для того, щоб ратифікувати всі угоди, всі моменти угоди, яка була підписана на минулому тижні. And he, in turn, must force the parliament to do its job and take the necessary legislative steps to ratify all the agreements, all the aspects of the agreement that was signed last week.

– Вистачить йому політичної волі? - Will he have enough political will?

Юлія Тищенко:  Сподіваюся, що йому має вистачити. Yulia Tyshchenko: I hope he should have enough.

– Чи це все ж таки питання технічних термінів? - Is it still a question of technical terms?

Юлія Тищенко:  Ні, це не питання технічних термінів. Yulia Tyshchenko: No, this is not a question of technical terms. Це питання дійсно певною мірою політичної волі. This is really a matter of some political will.

Єдине, що тут можна припустити, чому таке відтермінування – можливо, ми не знаємо всіх домовленостей, які сьогодні існують, зокрема стосовно і можливої ратифікації цієї угоди, і ситуації на сході, якихось «прихованих карт» певною мірою від нас. The only thing that can be suggested here is why such a postponement - we may not know all the agreements that exist today, in particular regarding the possible ratification of this agreement and the situation in the east, some "hidden cards" to some extent from us. Тоді, якщо є певні застереження, побоювання, навіть ратифікація угоди, такого стратегічного документу, який зараз, як «карта» в цій грі, у тому числі з Росією, можливо, просто тоді треба привідкрити завісу таємниці. Then, if there are certain reservations, fears, even ratification of the agreement, such a strategic document, which is now like a "map" in this game, including with Russia, perhaps, just then we need to open the veil of secrecy. Бо інших підстав для того, щоб її не ратифікувати, зокрема я не бачу. У Молдові це зайняло 1,5 дні. In Moldova, it took 1.5 days.

– Очевидно, є якась гра. - Obviously, there is a game.

Юлія Тищенко:  Зараз ми взагалі бачимо певною мірою не те, що дивні речі, але те, що викликає запитання. Yulia Tyshchenko: Now we see to some extent not what is strange, but what is questionable. Наприклад, роль пані Меркель у призначені Медведчука в його статусі. For example, Ms. Merkel's role in appointing Medvedchuk in his status.

– У пропозиції, скажімо так. - In the proposal, so to speak.

Юлія Тищенко:  У пропозиції консультації. Yulia Tishchenko: In the offer of consultation. Але тим не менше. But still.

Зараз взагалі ми говоримо про якесь губернаторство. Паралельно з цим на Донбасі вже приватизують певну власність відомих олігархів, а тут ця угода. At the same time, some property of well-known oligarchs is already being privatized in Donbass, and here is this agreement. Можливо, відбувається якась гра, яку ми можемо в принципі прорахувати. Можливо, відтермінування (я можу припустити), як один із «козирів» для чергових торгів з Росією. Perhaps a postponement (I can assume) as one of the "trump cards" for the next auction with Russia.

Але тим не менше тут сумно, що Україна знову стає об'єктом, тобто ризикує стати більше об'єктом. Nevertheless, it is sad that Ukraine is becoming an object again, that is, it risks becoming more of an object. Коли, наприклад, пані Меркель днями пропонує Медведчука для цих консультацій, а через півдня її міністр іноземних справ  каже, що немає підстав для продовження АТО, якщо би випустили, умовно, заручників від ОБСЄ, тоді, можливо, так. When, for example, Ms. Merkel recently offers Medvedchuk for these consultations, and in the afternoon her foreign minister says that there is no reason to continue the anti-terrorist operation, if the OSCE hostages are released, then perhaps so. І їх випускають. And they are released. При чому український голос тут звучить, але якось доволі обережно. And the Ukrainian voice sounds here, but somehow quite cautiously.

– Це при тому, що це лише називається АТО, оскільки інше не передбачає українська Конституція. - This is despite the fact that it is only called anti-terrorist operation, as the Ukrainian Constitution does not provide otherwise. Насправді це війна. In fact, it is a war.

Юлія Тищенко:  Зрозуміло. Yulia Tyshchenko: Of course.

Взагалі реалізація реформ, реалізація найрізноманітніших речей і в сфері політичного діалогу, і торгівлі, і енергетики, тобто ці всі 15 положень, розділів угоди будуть дуже ускладнені цим конфліктом насправді. In general, the implementation of reforms, the implementation of various things in the field of political dialogue, and trade, and energy, that is, all 15 provisions of the agreement will be very complicated by this conflict in fact. Тобто тієї дестабілізацією ситуації, яка є в Україні. That is, the destabilization of the situation in Ukraine.

Але тим не менше це не привід, щоб не ратифікувати угоду, щоб не розробляти її можливості реалізації. Nevertheless, this is not a reason not to ratify the agreement, not to develop its feasibility. Бо зараз у нас немає практично повноцінного плану імплементації цієї угоди. Because now we do not have a practically full-fledged plan for the implementation of this agreement. У нас немає інституційних механізмів. We do not have institutional mechanisms. Вони тільки зараз обговорюються, щоб їх запровадити і створити. They are only now being discussed to implement and create them. Взагалі координації політики у сфері євроінтеграції імплементації цієї угоди. In general, coordination of European integration policy and implementation of this agreement.

Ще потрібно говорити з тією ж європейською стороною про можливості моніторингу і оцінки, тобто що ми робимо так, що ми робимо не так, як можна скорегувати цю політику. We still need to talk to the same European side about the possibilities of monitoring and evaluation, that is, what we are doing in a way that we are not doing in the way that this policy can be adjusted. Тобто тут насправді не тільки справа в ратифікації, але ця ратифікація нам просто надає той крок, після якого ми можемо йти вже більш впевнено у відповідному напрямку. That is, in fact, it is not just a matter of ratification, but this ratification simply gives us the step after which we can go more confidently in the right direction.

І тут ще важливо. And here it is still important. Ігри іграми, але тим не менше зараз, як не парадоксально, в Європі нам можуть іноді запропонувати доволі амбітні пропозиції, зокрема в сфері економіки, інтеграційного розвитку. Games are games, but nevertheless now, paradoxically, in Europe we can sometimes be offered quite ambitious proposals, in particular in the field of economy, integration development. Буде, наприклад, велика конференція стосовно України, у тому числі і донорська на початку липня. There will be, for example, a large conference on Ukraine, including a donor conference in early July. Але наскільки ми можемо відповісти цим пропозиціям? But to what extent can we respond to these proposals? Тобто тут ще треба думати. That is, we still have to think here.

– Пан Коломойський говорив про нібито призначення пана Медведчука керівником Донецької області. - Mr. Kolomoisky spoke about the alleged appointment of Mr. Medvedchuk as the head of the Donetsk region. А пані Меркель говорила про те, що він може бути переговорником у процесі. And Ms. Merkel said he could be a negotiator in the process. З іншого боку, МЗС України каже, що з боку України є переговорник лише Леонід Кучма. On the other hand, the Ministry of Foreign Affairs of Ukraine says that only Leonid Kuchma is a negotiator on Ukraine's side.

Одночасно вчора була телефонна розмова президента Порошенка з пані Меркель, паном Оландом і паном Путіним. At the same time yesterday, President Poroshenko had a telephone conversation with Ms. Merkel, Mr. Hollande and Mr. Putin. І ці телефонні переговори – дехто каже, що не варто, треба дослухатися не союзників, а українського народу, який каже, що й перемир'я потрібно облишити і треба закінчувати з тим, що є. And these telephone conversations - some say that it is not worth it, we should listen not to the allies, but to the Ukrainian people, who say that the truce should be left and we should end what we have. Шановні гості, як ви вважаєте, хто правий? Dear guests, who do you think is right?

Президент Росії Володимир Путін на конференції «Православно-слов'янські цінності – основа цивілізаційного вибору України», організованої рухом «Український вибір», 27 липня 2014 року Russian President Vladimir Putin at the conference "Orthodox-Slavic values - the basis of Ukraine's civilized choice", organized by the movement "Ukrainian Choice", July 27, 2014 Тільки український народ має визначати, кому довірив мандат для ведення переговорів. Only the Ukrainian people should determine to whom they have entrusted the mandate for negotiations. Не давав мандат на переговори Кучмі чи МедведчукуТарас Березовець Taras Berezovets did not give a mandate to Kuchma or Medvedchuk to negotiate

Тарас Березовець:  Я вважаю, що правий тільки український народ. Taras Berezovets: I believe that only the Ukrainian people are right. І тільки український народ має визначати через елементи демократії, через своїх делегованих представників, тих, кому він довірив, на виборах дав мандат для ведення цих переговорів. And only the Ukrainian people should determine through the elements of democracy, through their delegated representatives, those whom they trusted, gave a mandate in the elections to conduct these negotiations. Я пам'ятаю, що український народ дав мандат новообраному президенту Петру Порошенку. I remember that the Ukrainian people gave a mandate to the newly elected President Petro Poroshenko. І тих людей, яких він призначає, то це вже його відповідальність. And the people he appoints are his responsibility. Але я не пам'ятаю, щоб український народ давав мандат на переговори Леоніду Кучмі чи тим більше Віктору Медведчуку. But I do not remember the Ukrainian people giving a mandate for negotiations to Leonid Kuchma or even more so to Viktor Medvedchuk. «ДНР», яка ГПУ визнана терористичною. "DPR", which the GPU is recognized as terrorist. Медведчук представляє тоді терористів. Medvedchuk then represents terrorists. Чому не порушена кримінальна справа проти Медведчука?Тарас Березовець Why isn't a criminal case initiated against Medvedchuk? Taras Berezovets

Це той момент, коли я вперше за багато місяців не погоджуюся з Ігорем Коломойським, який сказав, що він агресивно за призначення Медведчука. This is the moment when, for the first time in many months, I disagree with Igor Kolomoisky, who said that he was aggressively in favor of Medvedchuk's appointment. Так я можу сказати Ігорю Валерійовичу, що я агресивно проти цього призначення. So I can tell Igor Valerievich that I am aggressively against this appointment. Тому що Віктор Медведчук не може представляти ні українську сторону, ні тим більше так звану «ДНР», ту організацію, яка, я нагадаю, ГПУ визнана терористичною. Because Viktor Medvedchuk cannot represent either the Ukrainian side, much less the so-called DNR, the organization that, I recall, the GPU is recognized as terrorist. За цією логікою виходить, що Віктор Медведчук представляє тоді терористів. By this logic, it turns out that Viktor Medvedchuk then represents terrorists. Виникає питання: чому ГПУ, яка порушила кримінальні справи до 15 років за тероризм проти Бородая, проти Царьова, проти інших лідерів, чому не порушена кримінальна справа проти Віктора Медведчука, якщо він себе офіційно визнає представником «ДНР» і «ЛНР»? The question arises: why the GPU, which opened criminal cases for up to 15 years for terrorism against Borodai, against Tsarev, against other leaders, why not a criminal case against Viktor Medvedchuk, if he officially declares himself a representative of the "DPR" and "LPR"?

У мене таке запитання до ГПУ і конкретно до Віталія Яреми. Сподіваюся, що він почує і дасть на це відповідь. I hope that he will hear and give an answer.

Україна стала об'єктом переговорів, а не суб'єктом. Ukraine has become the object of negotiations, not the subject. Позиція Порошенка не є самостійноюТарас Березовець Poroshenko's position is not independent Taras Berezovets

Але як сьогодні розвиваються переговори. But how negotiations are developing today. Треба зрозуміти, що Україна не єдиний суб'єкт, вона не одна в цьому переговорному процесі з Росією. It must be understood that Ukraine is not the only entity, it is not alone in this negotiation process with Russia. З одного боку, це позитив, тому що наша позиція зміцнюється американською стороною, європейською. On the one hand, this is a positive, because our position is strengthened by the American side, the European side. А негатив полягає у тому, що Україна фактично стала об'єктом цих переговорів, а не суб'єктом. And the downside is that Ukraine has actually become the object of these negotiations, not the subject. Ми не можемо сьогодні оголосити всіх деталей цих переговорів. We cannot announce all the details of these negotiations today. Навіть я не знаю про всі аспекти. Even I don't know about all aspects. Але з того, що є, я можу чітко сказати, що позиція Петра Порошенка не є самостійною. But from what I have, I can clearly say that Petro Poroshenko's position is not independent. Це зрозуміло. It is clear. Вони визначається сьогодні під значним тиском з боку ЄС. They are being defined today under considerable pressure from the EU. І відповідно він сьогодні не може ухвалювати рішення виключно у самостійному руслі. And accordingly, today he cannot make decisions solely on his own. З цим пов'язане у тому числі затягування паузи по перемир'ю. This is connected with the delay of the truce. 72 години чергові, будуть ще раз продовжені. The next 72 hours will be extended again. Залізницею вже завезені російські танки!Тарас Березовець Russian tanks have already been delivered by rail! Taras Berezovets

Більше того, я прогнозую, що 72 години чергові, які він продовжив, будуть ще раз продовжені. Moreover, I predict that the 72 hours on duty he extended will be extended again. Буде отриманий новий мандат на проведення нового  перемир'я, яке, на жаль, призведе до того, як ми бачимо сьогодні, за останніми повідомленнями, в Луганську вже сьогодні не своїм ходом, як раніше через кордон, а на платформах залізничних завезені російські танки. A new mandate will be received for a new truce, which, unfortunately, will lead to what we see today, according to recent reports, in Luhansk today not on its own, as before across the border, and on rail platforms imported Russian tanks. Залізницею вже завезені російські танки конкретно до Луганська! Russian tanks have already been delivered by rail specifically to Luhansk! І ці танки завезені з Російської Федерації. And these tanks were imported from the Russian Federation. Тобто терористи будуть використовувати цей час для посилення своїх позицій. That is, terrorists will use this time to strengthen their positions.

Або Порошенко знаходить потрібні аргументи очищення території від терористів. Or Poroshenko finds the necessary arguments to clear the territory of terrorists. Антитерористичні сили здатні виконати. Anti-terrorist forces are able to perform. Банально – повісити українські прапори на органах влади, впродовж двох місяцівТарас Березовець It is banal to hang Ukrainian flags on the authorities for two monthsTaras Berezovets

Далі по суті є розвилка цієї ситуації. Then, in fact, there is a fork in this situation. Вона полягає у тому, що або Петро Порошенко знаходить потрібні аргументи для західних своїх партнерів і наших, відповідно України, для того, щоб пояснити, чому має бути продовжена, але визначені конкретні цілі, конкретне АТО. It consists in the fact that either Petro Poroshenko finds the necessary arguments for his Western partners and ours, respectively, Ukraine, in order to explain why it should be continued, but specific goals are defined, a specific anti-terrorist operation. Тобто, якщо стоїть у військовому плані завдання, я можу сказати як людина, яка сама військовий коледж закінчила, маю відповідну освіту, що не є проблемою. That is, if there is a task in the military plan, I can say that as a person who graduated from a military college, I have the appropriate education, which is not a problem. Це проблема математична втрат, які українська армія і українські громадяни понесуть за очищення території від терористів. Це завдання армія, українські антитерористичні сили здатні виконати. This is the task of the army, the Ukrainian anti-terrorist forces are able to perform. Тобто контроль, якщо хочете, банально – повісити українські прапори на всіх органах влади. That is, control, if you will, is banal - to hang Ukrainian flags on all authorities. Це завдання може бути реалізоване, максимум, впродовж двох місяців. This task can be completed within a maximum of two months. Тобто літня операція. That is a summer operation. Швидше це буде проведено за місяць. Rather, it will be held in a month. З залученням всіх військових сил.

Але буде продовження партизанської міської герильї, буде тривати в гіршому випадку рокамиТарас Березовець But there will be a continuation of partisan city guerrillas, will last in the worst case for yearsTaras Berezovets

Але в повному сенсі ми не отримаємо контроль. But in the full sense, we will not gain control. Це буде продовження партизанської міської герильї, яка буде тривати в гіршому випадку роками. This will be a continuation of the guerrilla urban guerrilla warfare, which will last for years at worst. І тоді це призведе до проведення місцевих виборів. And then it will lead to local elections. Зрозуміло, що там будуть місцеві вибори, парламентські. It is clear that there will be local, parliamentary elections. Їх можна за певних умов буде провести. They can be held under certain conditions.

Україна йде шляхом затягування перемир'я. Ukraine is following the path of delaying the truce. Органи, терористичними визнані, будуть легітимізовані у вигляді місцевої влади.Тарас Березовець Bodies recognized as terrorist will be legitimized in the form of local authorities. Taras Berezovets

Або друга розвилка. Or the second fork. Україна сьогодні йде фактично шляхом затягування перемир'я, цих переговорів, які призведуть, по-перше, до юридичної легалізації органів «ДНР» і «ЛНР» та досягнення домовленостей з ними. Today, Ukraine is actually following the path of delaying the armistice, these negotiations, which will lead, firstly, to the legal legalization of the DNR and LNR bodies and reaching agreements with them. Далі буде, я прогнозую, досягнуто у переговорному процесі домовленостей про проведення виборів. Further, I predict, agreements on holding elections will be reached in the negotiation process. І по суті ті органи, які сьогодні терористичними визнані, будуть легітимізовані у вигляді місцевої влади. And in fact, those bodies that are now considered terrorist will be legitimized in the form of local authorities. Тобто міських рад, обласних рад.

І те ж саме стосується випадку проведення парламентських виборів, що вони отримають своє представництво в українському парламенті. The same applies to the case of holding parliamentary elections, that they will be represented in the Ukrainian parliament. «Першу скрипку» в такому випадку буде «грати» Віктор Медведчук, який за рахунок контролю над цим величезним регіоном, Партія регіонів там повністю знищена як політична інституція, комуністи знищені майже, тому можна прогнозувати, що «Український вибір» чи інша партія, не має значення, яка, яку буде очолювати Медведчук, опиниться в українському парламенті завдяки голосам цих регіонів. The "first violin" in this case will be "played" by Viktor Medvedchuk, who due to control over this huge region, the Party of Regions there is completely destroyed as a political institution, the Communists are almost destroyed, so we can predict that "Ukrainian Choice" or another party what matters, which will be headed by Medvedchuk, will be in the Ukrainian parliament thanks to the votes of these regions.

Фактично проконтролювати хід виборів на цих територіях буде неможливо. Будь-які фальсифікації, що там буде відбуватися, дозволять партії Медведчука отримати представництво у парламенті. Any falsifications that will take place there will allow Medvedchuk's party to be represented in parliament. І це є наступне завдання цієї російської гри. And this is the next task of this Russian game.

– Ви намалювали два сценарії. - You drew two scenarios. Один «краще» іншого, що називається.

Маємо запитання радіослухача.

Слухач:  Практично в усьому згоден з паном Березовцем. Listener: I agree with Mr. Berezovets in almost everything.

Тут шановна пані ведуча висловилася, що, за Конституцією, немає війни. Here, the distinguished presenter said that, according to the Constitution, there is no war. За Конституцією, є війна. According to the Constitution, there is a war. Фактично вона є. І є Верховний головнокомандувач, який мусить (!) In fact, it is. And there is the Supreme Commander-in-Chief, who must (!) її вести на захист українського народу. to lead it in defense of the Ukrainian people. Якщо він її не веде, то це вже інша річ і інша справа, інше питання. If he does not lead it, then it is another thing and another matter, another question.

І ще. На мій погляд, дуже багато хто із журналістів, на жаль, протягує питання того, що буде громадянська війна. In my opinion, many journalists, unfortunately, raise the question of what will be a civil war. Ні, це не громадянська війна, а війна вітчизняна України. No, this is not a civil war, but a patriotic war in Ukraine.

І ще. Про Коломойського кажуть, хоча особисто від нього ніхто не чув, що він нібито двома руками за Медведчука. It is said about Kolomoisky, although no one has personally heard from him that he is allegedly two-handed for Medvedchuk. Це хтось казав, що Коломойський сказав. Someone said what Kolomoisky said. Коломойський сам нікому нічого, до речі, поки що, здається, не казав. Kolomoisky himself, by the way, has not yet seemed to say anything to anyone.

Пане Березовець, як Ви вважаєте, за максимою Суворова, народ повинен контролювати дії влади, яку він обирає, повинен перешкоджати злочинам влади? Mr. Berezovets, do you think that according to Suvorov's maxim, the people should control the actions of the government they elect, should they prevent the crimes of the government? Чи стає він, якщо цього не робить, співучасником злочинів влади? If he does not do this, does he become an accomplice in the crimes of the authorities?

Тарас Березовець:  Народ не може бути співучасником злочинів влади, тому що це не його функція. Taras Berezovets: The people cannot be complicit in the crimes of the authorities, because that is not their function. Він обирає, по суті призначає собі державних менеджерів, призначає собі  народних обранців, президента. He elects, in fact, appoints state managers, appoints elected officials, the president. Їхнє завдання виконувати. Their task is to perform. Тобто народ ніколи не делегує права вести війну, народ не делегує права здійснювати злочини і таке інше. That is, the people never delegate the right to wage war, the people do not delegate the right to commit crimes and so on. Тобто фактично відповідальність і  політична, і кримінальна, якщо хочете, за вчинення дій мають нести політики, яких український народ делегує. That is, in fact, both political and criminal responsibility, if you will, for the actions should be borne by politicians delegated by the Ukrainian people.

Щодо пана Коломойського, то Ви абсолютно праві – ми від нього цього персонально не чули. As for Mr. Kolomoisky, you are absolutely right - we have not heard this from him personally. Але, за журналістськими стандартами, ми маємо кілька авторитетних джерел підтверджень. But, by journalistic standards, we have several authoritative sources of confirmation. Перше з джерел – це генеральний продюсер телекомпанії «1+1» Олександр Ткаченко. The first source is the general producer of 1 + 1 TV company Oleksandr Tkachenko. І друге – це Борис Філатов, заступник Коломойського. And the second is Boris Filatov, Kolomoisky's deputy. Обидва підтвердили, що в особистій розмові були почуті конкретно такі фрази. Both confirmed that such phrases were heard in a personal conversation. Ми маємо два авторизованих джерела для того, щоб стверджувати, що позиція Ігоря Коломойського є саме такою. We have two authorized sources to claim that this is exactly the position of Igor Kolomoisky.

– І стосовно війни, то вона не оголошена. - As for the war, it has not been declared. Так що… So…

Запитання ще одного слухача.

Слухач:  Скажіть, будь ласка, чи вірите ви в те, що Америка і Європа таки вдадуться до третього рівня санкцій проти Росії? Listener: Tell me, please, do you believe that America and Europe will resort to the third level of sanctions against Russia?

І ще. Чи не вважаєте ви, що після виборів ми знову повірили в те, що ми обрали людину, яка відразу все абсолютно вирішить, і, так би мовити, замовкли? Don't you think that after the election we again believed that we had chosen a person who would solve absolutely everything at once, and, so to speak, fell silent?

Юлія Тищенко:  Звичайно, Майдан нас всіх навчив, що не може одна людина чи одна політична сила все робити і відповідати за все. Yulia Tishchenko: Of course, the Maidan taught us all that one person or one political force cannot do everything and be responsible for everything. Тобто ми дійсно не віддаємо, ми тільки делегуємо їй повноваження. That is, we do not really give, we only delegate authority to it. Контроль за  політичними силами залежить від нас самих і від суспільства. Control over political forces depends on ourselves and society.

Стосовно тієї ж угоди про асоціацію. Regarding the same association agreement. Я не зовсім розумію зокрема логіку. I do not quite understand the logic in particular. Для того, щоб готувати план імплементації, а тільки потім її ратифікувати. In order to prepare an implementation plan and only then ratify it. Я думаю, що це дещо, можливо, хибний шлях. I think this is something, perhaps, the wrong way.

І щодо санкцій, то в мене є великий сумнів. As for sanctions, I have great doubts. США займають більш жорстку позицію стосовно Росії у цьому конфлікті. The United States is taking a tougher line on Russia in this conflict. Вони навіть спонукають ЄС до більш жорстких дій по відношенню до Росії. They even urge the EU to take tougher action against Russia.

Цей конфлікт, який ми сьогодні спостерігаємо, зрозуміло, що це не конфлікт України тільки з Росією. This conflict, which we are witnessing today, is clear that it is not Ukraine's conflict only with Russia. Він не має локального значення. It has no local significance. Це насамперед багатовимірний конфлікт між США і Росією, яка сьогодні намагається фактично (подобається нам це чи ні) фактично передивитися результати «холодної» війни, яка була. This is, first of all, a multidimensional conflict between the United States and Russia, which today is actually (whether we like it or not) actually reconsidering the results of the Cold War.

І стосовно третього набору санкцій, зокрема в Німеччині, певною мірою у Франції, яка взагалі буде продавати військові кораблі, дотримуються тієї думки, що не введення третього ряду санкцій відкриває певне вікно можливостей для домовляння з Росією з різних приводів. As for the third set of sanctions, particularly in Germany, to some extent in France, which will sell warships in general, there is the view that the non-imposition of the third set of sanctions opens a certain window of opportunity for an agreement with Russia on various issues. Як тільки це «вікно» буде зачинене, тоді незрозуміло, як говорити. As soon as this "window" is closed, then it is unclear how to speak. Тобто вони дуже люблять діалоги, перемовини, консультації. That is, they are very fond of dialogues, negotiations, consultations.

– При цьому Італія категорично проти цього третього рівня санкцій. - At the same time, Italy is categorically against this third level of sanctions.

Юлія Тищенко:  І плюс вони не готові втрачати. Yulia Tyshchenko: Plus they are not ready to lose. Чому? Тому що третій рівень санкцій закладає вже певною мірою економічні втрати для європейського бізнесу. Because the third level of sanctions already causes some economic losses for European business.

Тільки в Німеччині на російську економіку, замовлення працює понад 300 тисяч німецьких громадянТарас Березовець Only in Germany on the Russian economy, the order works more than 300 thousand German citizensTaras Berezovets

Тарас Березовець:  Економічні втрати прямі. Taras Berezovets: Economic losses are direct. Тільки в самій Німеччині на російську економіку, замовлення працює понад 300 тисяч німецьких громадян! In Germany alone, more than 300,000 German citizens work for the Russian economy! У кожній країні, якщо ще набереться по кількасот тисяч, то зрозуміло, що вони не хочуть втрачати для себе цей ринок. In each country, if there are still several hundred thousand, it is clear that they do not want to lose this market for themselves.

Юлія Тищенко:  Це не ЄС, але тим не менше. Yulia Tyshchenko: This is not the EU, but nevertheless. Наприклад, багато ще говорили про Туреччину. For example, there was a lot of talk about Turkey. Її роль, Росія, Крим. Its role, Russia, Crimea. У Туреччині тільки товарообіг з Росією… In Turkey, only trade with Russia…

– Про це вже будемо говорити іншим разом. - We will talk about it another time. Будемо бачити, як розвиватимуться події. We will see how events develop.