×

LingQ'yu daha iyi hale getirmek için çerezleri kullanıyoruz. Siteyi ziyaret ederek, bunu kabul edersiniz: çerez politikası.

image

MICHAEL LAUDRUP (A1), Den nye Laudrup-generation

Den nye Laudrup-generation

Først var der Finn. Så kom Michael og Brian. I 30 år var der en Laudrup på det danske landshold. Men hvad med den næste generation? Er der en ny fodboldstjerne på vej?

Michaels datter, Rebecca, spiller ikke fodbold. Brians datter, Rasmine, spiller heller ikke fodbold. Brians søn, Nicolai, har talent for fodbold, men spiller ikke i den bedste liga.

Michael Laudrups sønner, Mads og Andreas, er professionelle fodboldspillere. De har spillet på ungdomslandsholdet og i den danske superliga, men kan de blive lige så gode som deres far? Det bliver svært …

Learn languages from TV shows, movies, news, articles and more! Try LingQ for FREE

Den nye Laudrup-generation the||Laudrup| Die neue Generation Laudrup Η νέα γενιά Laudrup The new Laudrup generation La nueva generación Laudrup La nuova generazione Laudrup 新ラウドルップ世代 A nova geração de Laudrup Новое поколение Лаудрупа Yeni Laudrup nesli

Først var der Finn. First|was|there|Finn Så kom Michael og Brian. Then|came|||Brian I 30 år var der en Laudrup på det danske landshold. I||was|there was||||||national team For 30 years, there was a Laudrup on the Danish national team. Men hvad med den næste generation? ||||next| But what about the next generation? Er der en ny fodboldstjerne på vej? Is|there|a||soccer star||on the way Is there a new football star on the way?

Michaels datter, Rebecca, spiller ikke fodbold. ||Rebecca||not|soccer Brians datter, Rasmine, spiller heller ikke fodbold. Brian's||Rasmine||either|| Brians søn, Nicolai, har talent for fodbold, men spiller ikke i den bedste liga. ||Nicolai||talent||||||||best|league

Michael Laudrups sønner, Mads og Andreas, er professionelle fodboldspillere. |Laudrup|sons|||Andreas||professional|football players De har spillet på ungdomslandsholdet og i den danske superliga, men kan de blive lige så gode som deres far? they||played||youth national team|||||Super League||||become|just|as||as|their|father Det bliver svært … |will be|difficult